21 Mar, 2019
Warsaw
11 ° C
Do góry
  /  Uroda i Nauka   /  Przełom w leczeniu bielactwa

Przełom w leczeniu bielactwa

 Jak donoszą dermatolodzy z Uniwersytetu Medycznego Yale, leki stosowane w kuracji reumatoidalnego zapalenia stawów przywróciły kolor skóry pacjentce cierpiącej na bielactwo.

Bielactwo to powszechna, mająca często negatywny wpływ na psychikę choroba, polegająca na utracie pigmentu w skórze. Obecne metody leczenia takie jak kremy steroidowe i światłoterapia nie są niezawodne w cofaniu objawów choroby. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań nad bielactwem doprowadziły naukowców z Yale do rozważań nad zastosowaniem  leków znanych jako inhibitory kinaz janusowych (JAK) jako ewentualnego leczenia.

W ubiegłym roku dr. Brett King główny kierownik badań, dokonał przełomu, kiedy opublikował dokument wykazujący skuteczność inhibitora (JAK) – cytrynianu tofacitinibu –  w leczeniu wypadania włosów spowodowanego łysieniem plackowatym. King i współautor dr. Brittany Craiglow założyli, że ten sam lek może być również skuteczny w przypadku bielactwa. Aby sprawdzić hipotezę, podawali go 53-letniej pacjentce z dużymi białymi plamami obejmującymi twarz, ręce i ciało. Przez okres ponad roku przed aplikacją tofacinibu liczba odbarwień wzrastała.

W ciągu dwóch miesięcy leczenia, pacjentka doświadczyła częściowej repigmentacji na twarzy, ramionach i rękach. Po pięciu miesiącach białe plamy na twarzy i rękach zanikły prawie w całości. Pozostało jedynie kilka odbarwień na innych częściach ciała. Warto zauważyć, że lek ten nie powodował niekorzystnych skutków ubocznych podczas leczenia.

Naukowcy twierdzą, że wyniki mogą stanowić przełom w leczeniu bielactwa.

Choć jest to jeden przypadek, mogliśmy przewidzieć skuteczność leczenia na podstawie naszego obecnego stanu wiedzy o chorobie jak i działaniu leków” powiedział King.

 

Dalsze badania będą konieczne w celu potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności leku. To może być ogromny krok naprzód w leczeniu pacjentów z tą chorobą. King ma nadzieję przeprowadzić badania kliniczne przy użyciu tofacitinibu lub podobnego leku – ruksolitynibu.

Źródło: Yale

Komentarz (1)

 • alicja ogonek

  Lipiec 9, 2018

  KOBIETA TO PODSTAWA GOSPODARKI
  Prawidłowy wygląd człowieka to: ładna, ciemniejsza skóra i włosy( KRĘCONE ), dłuższe u kobiet, średnia budowa ciała. To prawidłowy poziom żelaza, dla aktywnej zawodowo osoby ( nauka i praca ). Wcięcie w talii musi być. Mały brzuch to pełne jelita. Obwód klatki powinien być taki sam jak obwód bioder. Kobieta powinna mieć ciemniejszy kolor skóry niż mężczyzna ( MLEKO i mięso ). Gwarantuje to jego pomoc w pracach domowych, sprawność seksualną do końca życia. Córka to wierna kopia ojca, syn matki, dopóki, szczególnie matka jest wydolna. MAŁŻEŃSTWA PRACUJĄ RAZEM. Kobiety planujące ciążę powinny ograniczyć pracę. To gwarancja urodzenia syna i donoszenia ciąży.
  Prawidłowa dieta. Warzywa i owoce, bez pestek i skórek, słodkie, to podstawa odżywiania. To odpowiednik liści i trawy. Można jadać same ZIEMNIAKI. Najważniejszym dodatkiem jest MIĘSO i częściowo CHUDE mleko. Wszystkie dodatki to naturalne trucizny. OKAZJONALNIE można jadać jajka, masło, smalec, ziarna. Potrzebujemy codziennie 1,5 l. wody z sokiem.
  Mało tłuszczu roślinnego to groch, fasola, cieciorka, soczewica, biała mąka. Tuczą, ale można to spalić. Tłuszczu nie można się pozbyć. To bestie. Mało białka roślinnego to RYŻ I ŻYTO – chleb pytlowy. Zboża z olejem to karma dla świń przemysłowych. DLATEGO MAJĄ WIRUSA ??? Powodują największe straty żelaza. Zboża z warzywami jadają króliki, nutrie, świnie domowe – dla człowieka to gwarancja chorób serca. Orzechy mają taki sam skład jak soja, oleje. Oprócz zbędnej masy, powodują także nadmierne straty żelaza z odchodami. Ziarno to nogi słonia.
  Mężczyźni TRACĄ ŻELAZO W CZASIE SEKSU, kobiety w czasie miesiączki i ciąży, dlatego muszą uzupełniać mięsem. Im więcej trucizn, tym większe straty z odchodami. Im cięższa praca fizyczna lub umysłowa, tym więcej potrzeba czerwonego mięsa. Ma najwięcej żelaza. Ciemna skóra lubi jaśniejsze mięso i może więcej ziaren z warzywami. Tuczy. Największą wartość mają produkty, które potrzebują zamrażarki, lodówki. Jest wtedy najmniej szkodliwych pleśni. Wystarczająco dużo jest w produktach mlecznych.
  Nieszkodliwe opakowania to: karton, papier, szkło, PP- 5 , PE – 2 i 4 są miękkie. Tłuszcz roślinny to świąd skóry. Im produkt słodszy, tym więcej białka roślinnego, które tuczy. Jabłka to najmniejsza ilość białka i tłuszczu roślinnego. Gotowane jabłka, gruszki z mięsem, cudownie uzdrowią w ciągu kilku dni. Żelazo nie traci właściwości w gotowaniu. Najszybciej odchudza mięso. Braki żelaza szybciej uzupełnia tran, bo podroby to samo żelazo.
  O zdrowiu świadczy duża sprawność fizyczna i siła rąk. Konieczne są różne ĆWICZENIA ?? kilka razy w ciągu dnia, najlepsze leżąc. Bardzo ważne machanie rękoma. Leczy i zabija promieniowanie. To słońce i księżyc. Tak samo działa dłuższy kontakt skóry z niższą, wyższą temperaturą, truciznami – olej , naturalnymi metalami, akupunktura, sztucznym promieniowaniem. Starsze osoby, zamiast leków mogą pić alkohol lub palić papierosy. Też działają jak ukąszenie węża. Z wyglądu części dietetyków wynika, że wiedzą jak się odżywiać ??

  Żywność przebywa w przewodzie pokarmowym do 7 dni.
  Białko roślinne pleśnieje – to wielkie brzuchy. Mniej białka to mniej pleśni. Te wklęsłe to tłuszcz roślinny. Pleśnie są też we krwi. Bywają określane jako bakterie probiotyczne lub chorobotwórcze, w zależności od fantazji twórcy, tych samych badań. Pleśnie to białko roślinne, z różną zawartością naturalnego żelaza. ALKOHOL TO TEŻ PLEŚNIE, DLATEGO NIE TYLKO U ŚWINI Z ASF, MOŻE BYĆ WYKRYTY ALKOHOL WE KRWI (Polsat ). Niewielkie ilości pleśni powodują, że żelazo kumuluje się w skórze. Jeśli jadamy mięso i warzywa. Pleśnie zabija gotowanie. Podwyższona temperatura to pleśnie – leczy chude mleko. Dla dzieci, podstawą odżywiania jest mleko i różowe mięso.
  Zawał to przyjemniejsza śmierć. Tylko kretyni reanimują trupa. Wegetarianie są zbyt czarni. To PROSTYTUCJA I PEDOFILIA. To fachowcy od opowiadania bajek, tworzą dużo zbędnych ale bardzo okazałych budowli. Plamy, zbyt jasna skóra to zasługa chemii, ciemniejsza skóra, która zblednie, a pusto w środku to zasługa tłuszczu.
  położna Alicja Ogonek

Wyślij Komentarz

asd