fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

150 minut dla dłuższego życia

Spacer, przejażdżka na rowerze, a nawet praca w ogrodzie wykonywana przez 2,5 godziny tygodniowo może nam zapewnić dłuższe życie. Nie wierzysz? Daj się przekonać.

 Naukowcy zalecają żeby każdy dorosły człowiek zwrócił uwagę na ruch fizyczny. W żadnym wypadku nie musi to być aktywność na miarę olimpijczyka, ale sprawiająca przyjemność czynność. Dlaczego to takie ważne? Ryzyko przedwczesnej śmierci z braku aktywności fizycznej jest porównywalne z ryzykiem wynikającym z palenia – mówi dr I-Min Lee z Uniwersytetu Harvarda –  jest przyczyną prawie 5,5 mln zgonów rocznie – dodaje.

Ruszanie się to jak widać – zdrowy nawyk, ponadto przyjemność dla naszego organizmu i sposób na unikanie poważnych zagrożeń. Praca siedząca oraz przyjmowanie niewygodnych pozycji podczas wykonywania zabiegów w naszym zawodzie to codzienność. Stąd sugestia, drodzy kosmetolodzy i kosmetyczki, po wielu godzinach spędzonych w gabinecie czas na rozruszanie. Rozgrzewka i oddajemy się rozkosznym ćwiczeniom. Raz, dwa, raz, dwa….

źródło: IAR