fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

5 najlepszych sposobów na pielęgnację skóry

Skóra każdego z nas jest inna, dlatego też wymaga specjalnego traktowania. Ważne jest aby dbać o nią w jak najlepszy sposób. Poniżej znajdziecie właśnie 5 takich sposobów. Są one uniwersalne i można z nich korzystać niezależnie od typu cery.

1. Codziennie oczyszczaj i nawilżaj

Aby skóra była jasna i elastyczna należy ją codziennie oczyszczać i nawilżać, najlepiej od razu po kąpieli bądź prysznicu.

2. Zawsze nakładaj krem przeciwsłoneczny

Skóra na twarzy jest bardzo narażona na promienie słoneczne i często ulega poparzeniom. Aby uniknąć tego problemu powinno się zawsze nakładać krem z filtrem nawet zimą. Może to być również krem BB lub podkład ważne żeby posiadał filtr.

3. Rozważ leczenie hiperpigmentacji

Hiperpigmentacja może dotknąć każdy typ cery. Chociaż filtry przeciwsłoneczne mogą zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień, nie pozbywają się już istniejących ciemnych plam. Dlatego skorzystanie ze specjalnych zabiegów może pomóc rozwiązać ten problem.

4. Zacznij leczyć trądzik jak najwcześniej

Rozpoczęcie leczenia trądziku jak najwcześniej może zapobiec pogarszaniu się jego stanu oraz tworzeniu się ciemnych plam na skórze. Powinno się również starać unikać czynników drażniących, takich jak pachnące środki piorące i produkty do pielęgnacji skóry zawierające mocne perfumami. Ważne jest, aby skontaktować się z dermatologiem, aby dowiedzieć się o produktach, które mogą być odpowiednie dla danego rodzaju trądziku.

5. Zrównoważona dieta

Odpowiednia pielęgnacja skóry zaczyna się od wewnątrz. Aby zapewnić skórze składniki odżywcze potrzebne do odbudowy skóry należy spożywać dietę bogatą w owoce i warzywa, pełne ziarna, źródła białka takie jak jajka, ryby, rośliny strączkowe, tofu oraz zdrowe tłuszcze (orzechy, awokado i oliwa z oliwek).

Dostosowanie się do tych 5 sposobów pielęgnacji skóry, pomoże aby utrzymać ją jasną, elastyczną i czystą oraz mniej skłonną do problemów.

SC Beauty Magazine