fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
27 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Warto likwidować tkankę tłuszczową w okolicy talii

Jak donosi pismo „Menopause” wydawane przez The North American Menopause Society (NAMS), zwiększona ilość tłuszczu w okolicy talii i brzucha zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń lękowych u kobiet w po czterdziestce.

Badaniami zostało objętych 5580 kobiet, których średnia wieku wynosiła 49,7 lat.

58 proc. uczestniczek było po okresie menopauzy, a 61,3 proc. doświadczało zaburzeń lękowych. Okazało się, że panie, których obwód w pasie był za duży w stosunku do ich wzrostu częściej, miały objawy zaburzeń lękowych. Określono to na podstawie wskaźnika, w którym uważa się, że kobieta jest otyła, jeśli jej obwód w pasie wynosi więcej niż połowę jej wzrostu.

Zaburzenia lękowe to jedno z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia psychicznego i znacznie częściej dotykają kobiet. Mają one związek z podwyższonym ryzykiem rozwoju, m.in. chorób serca, cukrzycy i chorób układu oddechowego.

Badania sugerują, że w przypadku kobiet w średnim wieku stosunek obwodu talii do wzrostu może wskazywać na potrzebę oceny pacjentek pod względem zaburzeń lękowych – komentuje dr JoAnn Pinkerton z NAMS.

Z punktu widzenia kosmetologii i medycyny estetycznej, badania pokazują, że zabiegi skierowane na tkankę tłuszczową w okolicy talii u kobiet w średnim wieku mogą przyczynić się do poprawy ich komfortu psychicznego i zmniejszenia zaburzeń lękowych.

SC Beauty Magazine