fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Plastyka dolnej szczęki bez skalpela – czy to możliwe?

Reporterzy i media społecznościowe zwracają uwagę ludzi na niedoskonałości twarzy, o których istnieniu mogą nawet nie zdawać sobie sprawy. Rosnąca świadomość i popyt na niechirurgiczne rozwiązania mające na celu wycięcie lub zmiękczanie dolnej powierzchni twarzy i szyi.

Dr Langsdon: „Istnieje wiele osób, które szukają zabiegów niechirurgicznych, które w indywidualnych przypadkach mogą nie być tym, czego potrzebują. Są oni rozczarowani, nie mogą uzyskać efektu, który sobie wyobrażali. Dla pacjentów, którzy nie potrzebują długich i bolesnych zabiegów,a jedynie relaksu i utraty objętości, niektóre z tych technik mogą być pomocne.”

Tłuszcz pod brodą

Zmniejszenie ilości tłuszczu poniżej podbródka może przyczynić się do zwiększenia estetyki szczęki by pacjenci czuli się młodo i pięknie.

„U pacjentów z minimalną ilością tłuszczu, efekty będą szybsze. U pacjentów, którzy mają więcej tłuszczu, niezbędna jest wcześniejsza liposukcja, by niepotrzebnie nie wykonywać zostanie zbyt wiele zastrzyków, aby pozbyć się tłuszczu i może to potrwać zdecydowanie dłużej niż powinno, ” – mówią chirurdzy.

Starzejący się podbródek

Mężczyźni i kobiety zwykle zaczynają zauważać zwiotczenie tkanek szczęki i nieprawidłowości w wieku 40 lat, według Dr Langsdon. Chirurgia jest optymalna dla pacjentów ze znacznym zwiotczeniem wokół szczęki, mówi.

Niechirurgiczne opcje zwężania dolnej powierzchni szczęki, w tym zmiękczania linii szczęki, powinny być zastrzeżone dla pacjentów z minimalnym zwiotczeniem skóry lub nieprawidłowościami. W tych przypadkach można korzystać z wypełniaczy, które wstrzykuje się wzdłuż linii szczęki, aby wygładzić nieprawidłowości.

„Mam więcej wiary w wypełniacze w celu zwiększenia nieprawidłowości, a kiedy to nie zadziała, uważam, że podnoszenie i repozycjonowanie tkanek jest najlepszym rozwiązaniem,” mówi dr Langsdon.

„Media, internet i sieci społecznościowe kreują trendy piękna, które zazwyczaj nie są osiągalne dla większości ludzi. Najważniejsze to edukowanie pacjenta, jakie można uzyskać realne efekty jeszcze przed leczeniem. Chcemy w ten sposób uniknąć rozczarowań i nieporozumień”.

SC Beauty Magazine