fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy maseczki są skuteczne? Problemy z zaskórnikami? Odpowiadamy na nurtujące pytania!

Oto kilka pytań i odpowiedzi na temat pielęgnacji skóry, które są często zadawane przez ludzi. Rozwiejemy wątpliwości i podzielimy się swoją wiedzą na nurtujące, popularne tematy.

Jakie wartości medyczne posiada maseczka w płachcie?

Maski w płachcie nie posiadają żadnych wartości medycznych. Dlaczego są one tak popularne wśród konsumentów? Maski materiałowe są popularne wśród konsumentów ze względu na estetyczne i tymczasowe pozytywne korzyści, które dostarczają. Maski składają się z materiału podobnego do chusteczki, nasączonego roztworem i umieszczonego w wodoodpornej folii lub torebce z tworzywa sztucznego. Najpopularniejsze maski to maski nawilżające, które zawierają cienką warstwę serum. Maska jest usuwana z torebki i umieszczana na twarzy. Maska może być noszona od 5 minut do 30 minut, lub przez cały dzień. Maska utrudnia transepidermalną utratę wody i nawilża pozostawiając cienką warstwę serum na twarzy. Wiele z tych masek zawiera polimer, który tworzy gładką warstwę, pozostawiając skórę bardzo miękką, dlatego też jest tak często wybierana przez konsumentów.

Czy istnieje skuteczna terapia kosmetyczna na zaskórniki?

Zaskórniki są powszechne u młodzieży i osób dorosłych. W przypadku młodzieży, stanowią one zachowane w porach sebum. U osób dojrzałych, zaskórniki mogą zawierać zarówno sebum jak i wyrastające włosy. Zaskórniki nie reagują dobrze na leczenie trądziku, a nadtlenek benzoilu, może powodować nadmierne podrażnienie skóry. Najlepszym sposobem leczenia zaskórników są paski, które zawierają klej, który polimeryzuje na skórze. Gdy pasek ten wyschnie, odrywa się go z nosa, a z nim wychodzą resztki pozostałych zaskórników. Paski te muszą być delikatnie usuwane, gdyż zbyt mocne pociągnięcie może uszkodzić skórę, najlepiej stosować je co tydzień, aby zapobiec ponownej akumulacji sebum.

Jaka jest rola produktów do pielęgnacji skóry, które nie uszkadzają mikroflory?

Mikrobiom z pewnością stał się modny w pielęgnacji skóry! Nowym hasłem przewodnim branży kosmetycznej jest „nie uszkodzić mikrobiomu.” Co dokładnie to oznacza? Wszyscy ludzie są pokryci bakteriami, a niektórzy nawet grzybami. Organizmy te są obecne na wszystkich powierzchniach ciała, mają kontakt z otoczeniem i są pozyskiwane od matki podczas procesu narodzin i kontrolowane przez układ odpornościowy. Mikrobiom jest inny u każdego człowieka i posiada odmiany oparte na lokalizacji na ciele, płci, i wieku. Oczywiste jest, że mikrobiom jest niezbędny dla zdrowia skóry.

SC Beauty Magazine