fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Plastyka brzucha bez powikłań – czy to możliwe?

Abdominoplastyka, z angielskiego”Tummy Tuck” (Plastyka brzucha) może być bezpiecznie wykonywany u otyłych pacjentów, bez wzrostu powikłań.

 

„Plastyka brzucha z lub bez równoczesnych liposukcji, u otyłych pacjentów jest bezpieczną i skuteczną procedurą z podobnymi powikłaniami okołooperacyjnymi jak u nieotyłych pacjentów,” napisał chirurg Laurence Glickman i badacze z Long Island. Odkrycia pomagają złagodzić obawy, że otyli pacjenci są narażeni na większe ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu.

 

Porównano stawki komplikacji między grupami, ze średnim czasem obserwacji wynoszącym blisko jednego roku. Otyli pacjenci byli bardziej narażeni na wysokie ciśnienie krwi; w przeciwnym razie czynniki ryzyka byłyby podobne między grupami. Wszystkie procedury zostały przeprowadzone przez Dr. Glickmana, postępując zgodnie z tą samą techniką. Dla większości pacjentów w obu grupach, “Tummy Tuck” był połączony z liposukcją.

 

Plastyka brzucha jest piątym najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym w Stanach Zjednoczonych, z prawie 130 000 zabiegami wykonanymi w 2017, według statystyk ASPS. Chociaż często wykonywany, plastyka brzucha niesie ze sobą najwyższy stopień komplikacji ze wszystkich zabiegów kosmetycznych.

 

Odkrycia pomagają wyjaśnić ” rachunek ryzyka i korzyści” idące z wykonaniem zabiegu u pacjentów otyłych.. „Nasze wyniki badań sugerują, że pacjenci z podwyższonym BMI większym niż 30 nie powinny być postrzegane jako osoby, które nie mogą wykonać zabieg “Tummy Tuck”, twierdzi Dr Glickman i współautorzy. Powołują się na poprzednie badania sugerujące, że do podjęcia decyzji o wykonaniu Tummy-Tuck należy wziąć pod uwagę czynnik ryzyka u poszczególnych pacjentów, a nie opierać się na samym BMI.

 

„Chirurdzy plastyczni powinni oceniać pacjentów indywidualnie dla każdego przypadku, a pacjenci powinni być informowani o zakresie potencjalnego ryzyka okołooperacyjnego w ramach tej procedury”-dodają naukowcy. Podkreślają oni również znaczenie dyskusji realistycznych celów pooperacyjnych z pacjentami.

 

SC Beauty Magazine