fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Aby kwas hialuronowy był bardziej skuteczny

W ostatnich latach kwas hialuronowy, ze względu na swoje doskonałe właściwości nawilżające jest często stosowany jako główny składnik kosmetyków. Naukowcy uważają, że zdecydowanie wyższą skuteczność można osiągnąć stosując mniejsze cząsteczki tego kwasu.

Obecnie kwas hialuronowy jest stosowany w kosmetykach w postaci hialuronianu sodu, którego cząsteczki posiadają rozmiary od 8,000 Da do 2,000 milionów Da. Przedstawiciele przedsiębiorstwa „Fenchen”, chińskiego producenta składników kosmetycznych twierdzą, że kwas hialuronowy wykazuje większą skuteczność przy niskiej masie cząsteczkowej. Mniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego wpływają na zwiększenie jego penetracji w skórę i wzrost higroskopijności.

Przeprowadzono badania na 15-u ochotniczkach. Do tego celu wykorzystano dwa kremy zawierające 0.05% substancji badanej. W pierwszym występował standardowy kwas hialuronowy, w drugim niskocząsteczkowy.

Po dwóch miesiącach badań okazało się, że obszar skóry twarzy, na którą nakładano preparat zawierający niskocząsteczkowy kwas hialuronowy jest bardziej elastyczny i gładki niż ten, na którego nakładano krem ze standardowym kwasem hialuronowym. Według przedsiębiorstwa skuteczność niskocząsteczkowego kwasu wynika z większej możliwości penetracji skóry.