fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Agroturystyka i SPA w jednym?

Wielokrotnie pisaliśmy czym tak naprawdę jest SPA oraz skąd pochodzi jego nazwa. Obecnie termin „SPA” jest coraz częściej używany przez…właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Przyjrzyjmy się co oferuje nam agroturystyczne SPA?

Czym jest agroturystyczne SPA?

Coraz więcej osób zamiast wakacji w Egipcie czy Tunezji wybiera polską agroturystykę. Turystów z pewnością kuszą niskie ceny, bardzo dobre wyżywienie, a tym samym świeże powietrze i przyjazne temperatury.

Jednak wymagania klientów stale rosną, a właściciele gospodarstw z roku na rok poszukują nowych rozwiązań, które przyciągną osoby z miasta. Gospodarstwa agroturystyczne nie powinny się kojarzyć z kąpielą w misce przed domem i biegającymi wokół niego zwierzętami. Standardy agroturystycznych kwater niekiedy dorównują lub nawet przewyższają warunki hotelowe. Stałe łącze internetowe, taras z pięknym widokiem, łazienka oraz salon z barkiem to tylko niektóre zalety tego typu gospodarstw.

W gąszczu internetowych ofert noclegów nie trudno natrafić na obiekty o ciekawie brzmiącej nazwie „Agroturystyka SPA”. Po kilku rozmowach telefonicznych z ich właścicielami dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Mianowicie w większości agroturystycznych SPA możemy jedynie liczyć na kąpiel w jacuzzi lub pompowanym przed domem basenie, saunę oraz solarium. Nie było mowy o jakichkolwiek zabiegach odnowy biologicznej.

Za jaką cenę?

W większości gospodarstw agroturystycznych z nazwą SPA znajdziemy nocleg w cenie od 40 -100 zł. Istnieje również możliwość rezerwacji apartamentów, za które zapłacimy już od 150 – 300 zł. W niektórych mamy również opcję dodatkowo płatną: korzystanie z sauny, jacuzzi lub wanny z hydromasażem. Zdarza się również, że własciciel gospodarstwa może umówić nas na wizytę z miejscową kosmetyczką.

Gdzie znajdziemy takie SPA?

Nie możemy mylić agroturystycznego SPA od salonów piękności, które jak grzyby po deszczu otwierane są w sezonie wakacyjnym. Jak zapewniają właściciele gospodarstw agroturystycznych z nazwą SPA, u nich możemy skosztować regionalnych potraw, odpoczywać na świeżym powietrzu, a przy okazji skorzystać z basenu, sauny i solarium.