fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Marzec, 2020
Warszawa
6 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Akademia Kosmetologii – nowy instytut szkoleniowy

Na rynku profesjonalnych szkoleń dla pasjonatów kosmetyki pojawił się nowy gracz. Akademia Kosmetologii, bo o niej mowa, właśnie debiutuje w Polsce.

Konkurencja wśród jednostek specjalizujących się w szkoleniach wydaje się być duża – oceniają eksperci kosmetyki i kosmetologii. Stąd pytanie, gdzie w tej przestrzeni umiejscowi się debiutujący instytut? Czym wyróżni się spośród tych doskonale znanych i jaki ma przepis na profesjonalne przyrządzone szkolenie? Sprawdźmy!

Ekspercka jakość, najwyższe standardy szkoleń

Szukając idealnej oferty szkoleń zwracamy szczególną uwagę na ich jakość. Liczymy, że poziom części teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej będzie ekspercki. Założyciele Akademii Kosmetologii wiedzą o tym doskonale, stąd ich szczególna staranność o najwyższe standardy. Mówiąc najwyższe standardy, mamy na myśli normy obowiązujące na samym szkoleniu, jak i kryteria jakie stawiane są przed trenerami – twierdzi Dariusz Bandachowicz, pomysłodawca projektu. Tu nie ma przypadkowości, wszystkie oferowane szkolenia zostały bardzo dokładnie przygotowane pod kątem zainteresowań pasjonata kosmetologii, a współpracujący z nami szkoleniowcy wyselekcjonowani spośród odpowiednio wykształconych i stale praktykujących specjalistów – dodaje założyciel. 

Nie trudno zauważyć, że Akademia Kosmetologii stawia na merytorycznie i przystępnie prowadzone szkolenia dla branży kosmetycznej. Wybierając spośród ogromu zagadnień koncentruje się na tych, które uwzględniają potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku. Co oznacza, że pomysłodawcom bardzo zależy na zaspokojeniu głodu wiedzy oraz umiejętności, który towarzyszy wszystkim ambitnym kosmetyczkom i kosmetologom. Ale co takiego takiego oferuje Akademia Kosmetologii czego nie mają inni?

Małe grupy szkoleniowe

Szkolenia instytutu prowadzone są w dwóch trybach: indywidualnym i grupowym. Ale co warte zaznaczenia, zawsze ilość uczestników szkoleń praktycznych jest nieliczna. Mowa tu o grupach maksymalnie 4 osobowych w przypadku szkoleń grupowych i maksymalnie 2 osobowych przy szkoleniach indywidualnych.

Tak niewielka ilość uczestników to ogromna zaleta – twierdzi Dorota Doktor, trener Akademii Kosmetologii – Podczas spotkania w niewielkim gronie mogę przekazać osobom zainteresowanym więcej informacji. Odpowiem na wszystkie pytania oraz każdemu z osobna zaprezentuję poszczególne działania istotne przy wykonywaniu zabiegów. Małe grupy szkoleniowe to rzadko spotykana, a niezbędna przy szkoleniach praktycznych forma – dodaje Dorota Doktor.

Kosmetolodzy i kosmetyczki, którzy decydują się na dodatkowe formy podnoszenia kwalifikacji są zgodni, że duża ilość uczestników podczas szkolenia przeszkadza. Dlatego instytut taki jak Akademia Kosmetologii stawiający na kilkuosobowe grupy może mieć szansę powodzenia, twierdzą.

100% satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Brzmi jak wyświechtane hasło towarzyszące tysiącom innych usług, ale to rzeczywiście prawda. Pomysłodawcy Akademii Kosmetologii stwierdzili, że skoro jakość oferowanych szkoleń jest na najwyższym branżowym poziomie, taka gwarancja im nie zaszkodzi. Mamy pewność, że standardy szkoleń, sposób prowadzenia jak i poziom opracowywanych zagadnień są na tyle wysokie, że brak satysfakcji nie wchodzi w rachubę. Jednak w sytuacji kiedy uczestnik nie będzie zadowolony z naszych norm gwarantujemy mu zwrot poniesionych kosztów – tłumaczy założyciel Akademii Kosmetologii. 

Pomysłodawcy jak i szkoleniowcy zapewniają, że nie posiadają w ofercie szkoleń, które mogłyby wzbudzać jakiekolwiek wątpliwości wśród uczestników, ale wiedzą, że same słowa nie wystarczą. Żeby móc wyrazić opinie na temat poziomu trzeba zdecydować się na choć jedno szkolenie z bogatego harmonogramu na kwiecień oraz maj. Kto ma ochotę przetestować wysokie standardy proponowane przez Akademię Kosmetologii powinien na ich stronie internetowej znaleźć coś dla siebie.

Poziom szkoleń dla przyszłych ekspertów testują kosmetyczni profesjonaliści

Największą zaletą nowo powstałego instytutu jest dbałość o każdy szczegół szkolenia, które sygnowane jest marką Akademia Kosmetologii. Pomysłodawcy od lat związani są z branżą kosmetyczną i znają ją od podszewki. Wiedzą jakie umiejętności chcą doskonalić przyszli eksperci, czego oczekują po zajęciach praktycznych oraz na co liczą podczas wykładów teoretycznych. 

Jednak same założenia to za mało, zanim jakieś szkolenie dołączone zostanie do harmonogramu Akademii Kosmetologii zostaje gruntownie przetestowane przez innych profesjonalistów z branży kosmetycznej. Droga od samej koncepcji szkolenia do jego wdrożenia jest długa – twierdzi dr n. med Anna Deda, trener Akademii Kosmetologii. Żeby mieć pewność, że szkolenie jest na wystarczająco wysokim poziomie przeprowadzamy je najpierw dla branżowych wyjadaczy. Jeśli osoby związane z  sektorem zdrowia i urody pozytywnie ocenią zakres tematyczny i praktyczne umiejętności szkoleniowca dane szkolenie może zostać wpisane do harmonogramu – dodaje.

Nie mniej istotna wydaje się stała kontrola jakości. Jak zapewniają założyciele Akademii Kosmetologii co jakiś czas na sygnowanych naszą marką spotkaniach pojawiają się tajemniczy kontrolerzy, którzy analizują oraz oceniają, czy poziom szkoleń jest zgodny z ustalonymi standardami. Na takim podejściu do jakości zyskują przede wszystkim osoby decydujące się na udział w zajęciach. Systematyczny dozór gwarantuje, że poziom szkolenia będzie zawsze najwyższy, twierdzą przyszli słuchacze.

Plany na przyszłość

Choć Akademia Kosmetologii właśnie debiutuje, już znane są założenia na najbliższe miesiące. Spoglądając na ofertę instytutu nie trudno zauważyć, że większość inicjatyw skupia się na terenie Ślaska. Kilka szkoleń obejmuje swym zasięgiem pozostałe większe, miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Jak zapewnia Edyta Ławińska, trenerka i koordynatorka działań Akademii – Wkrótce rozszerzymy zasięg działań, planujemy w najbliższej przyszłości objąć swoimi szkoleniami całą Polskę. Zależy nam, by dostęp do profesjonalnych szkoleń mieli nie tylko kosmetyczki i kosmetolodzy z dużych miast, ale i ci pracujący bądź studiujący w mniejszych miejscowościach.

Nowa inicjatywa zapowiada się bardzo ciekawie na tle innych podobnych. Warto kibicować wszystkim działaniom, które w jakikolwiek sposób wpływają pozytywnie na kondycję branży, a Akademia Kosmetologii jak najbardziej aspiruje do takiego miana. Założenia pomysłodawców: małe grupy szkoleniowe, gwarancja jakości czy poziom szkoleń testowany przez kosmetycznych ekspertów to prawdziwe innowacyjne rozwiązania. Trzymamy kciuki za doskonały pomysł i zachęcamy do korzystania z bogatej ofert szkoleń Akademii Kosmetologii!