fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Akt oskarżenia w sprawie poparzenia w solarium

Niedawno pisaliśmy o zatrważającym stanie technicznym polskich solariów. Okazuje się, że drobne przekraczanie bezpiecznych norm promieniowania to nic w porównaniu z tym, co 2 lata temu zdarzyło się w województwie lubelskim.

Do sądu trafił właśnie uzupełniony akt oskarżenia w sprawie poparzenia studentki podczas opalania w solarium. Prokurator zdecydował się go rozszerzyć po tym jak wyszło na jaw, że właściciel łóżka opalającego nie jest jedynym podejrzanym. Stwierdzono, że zarzuty należy postawić jeszcze 2 innym osobom.

Do zdarzenia doszło w 2008 w jednym z lubelskich solariów. Młoda dziewczyna, która nie pierwszy raz korzystała z łóżka opalającego została dotkliwie poparzona. Doznała poparzeń pierwszego i drugiego stopnia m.in. na twarzy i szyi. Początkowo stwierdzono, że solarium nie było właściwie utrzymywane. W toku śledztwa okazało się, że elektryk kontrolujący urządzenie, do czego z resztą nie miał uprawnień, sfałszował protokoły badań łóżka i dopuścił do korzystania z niesprawnego technicznie urządzenia.

Źródło: Tokfm.pl