fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Alternatywa dla testowania kosmetyków na myszach

Naukowcy z Newcastle w Wielkiej Brytanii opracowali innowacyjny test laboratoryjny, który do testowania kosmetyków wykorzystuje prawdziwą ludzką skórę i komórki odpornościowe.

Próbka skóry jest w stanie wykazać ewentualne reakcje alergiczne na kosmetyk, takie jak wysypka czy pęcherze i tym samym pomaga przewidzieć jaka będzie reakcja organizmu na taki skład chemiczny produktu. Test nazywa się Skimune™, posiada swój znak firmowy oraz zostanie wkrótce opatentowany. 

Osiągnięcie jest alternatywą dla testowania kosmetyków na myszach i pojawia się w sama porę, gdyż od marca bieżącego roku, w całej Unii Europejskiej obowiązuje zakaz sprzedaży produktów testowanych na zwierzętach.

Profesor Anne Dickinson z Instytutu Medycyny Komórkowej zaprezentowała ostatnio tę nową technologię na konferencji w Brukseli i stwierdziła, że ten test jest idealnym pomostem pomiędzy laboratoryjnymi testami nowych kosmetyków, a pierwszym etapem klinicznych testów przeprowadzanych na ludziach. Profesor dodała również, że jest to najszybsza i najbardziej dokładna forma testowania kosmetyków ze wszystkich znanych do tej pory.

Skimune™ był już pomyślnie testowany przez wiele firm farmaceutycznych. Ponieważ w czasie zaledwie dwóch tygodni dostarcza rzetelnych wyników badań, jakie nie zawsze udaje się uzyskać poprzez analizy komputerowe czy testy na zwierzętach. Co również istotne nowy test pozwoli koncernom farmaceutycznym zaoszczędzić czas i pieniądze.

Źródło: Medical News Today