fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Alternatywy dla tradycyjnej ochrony przeciwsłonecznej

Istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnych filtrów przeciwsłonecznych, ale mogą być nie oznaczone jako filtry, ponieważ nie zawierają żadnych składników związanych z monografią przeciwsłoneczną i nie są uważane za leki OTC (leki wydawane bez recepty).

Kosmetyki są doskonałymi filtrami przeciwsłonecznymi i mogą być skutecznie wykorzystywane do ochrony przed słońcem.

Podkłady oferują kompletną ochronę przed słońcem na podstawie obecności talku, kaolinu i tlenku żelaza. Mając na celu głównie pokrycie depigmentacji mogą się również sprawdzić jako filtry przeciwsłoneczne. Jest to możliwe, ponieważ są one w większości wodoodporne i przeznaczone do dłuższego noszenia.

Pomadki również zapewniają doskonałą ochronę warg, w szczególności te kolorowe. Są one doskonałym sposobem zapobiegania progresji występowania zapalenia skóry.

Tradycyjne filtry przeciwsłoneczne często wpadają do oczu na skutek pocenia się i powodują pieczenie, dlatego świetną alternatywą jest stosowanie wokół oczu balsamu do opalania zawierającego krem do ust. Pozostaje on na miejscu i nie spływa do oczu, przez co nie podrażnia ich, a jego działanie jest bardzo skuteczne.

Kolorowe cienie do powiek, w szczególności te ciemne zmniejszają ilość światła i promieni UV, które dostają się do oka. Może to zapobiec powstawaniu zaćmy.

Jak widać istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnej ochrony przeciwsłonecznej, które możemy dostać wszędzie oraz których większość z nas używa na co dzień.

SC Beauty Magazine