fbpx
02 Lipiec, 2020
Warszawa
25 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Bezoperacyjny lifting twarzy – czy to możliwe?

Nasza skóra starzeje się już po 25 roku życia. Zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki, a wszystko to na skutek utraty włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Głównymi oznakami starzenia się jest tworzenie się zmarszczek i bruzd w okolicach oczu, ust i czoła, tak zwane zmarszczki mimimiczne. Twarz traci swój naturalny owal. W dzisiejszych czasach możliwe jest wykonanie bezoperacyjnego liftingu, który poprawia kontur twarzy, pomaga pozbyć się oznak starzenia i nadać skórze jędrności bez używania skalpela.

Przyjrzyjmy się bliżej metodom liftingu twarzy bez użycia skalpela

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Zabieg ten pozwala w szybki sposób przywrócić skórze jędrność i gładkość, umożliwia wypełnienie zmarszczek poprzez pobudzenie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Polega ona na rozgrzaniu naskórka oraz skóry właściwej, za pomocą igieł do głębokości na poziomie 0,5-3,5mm. Efekty po radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne po jednym zabiegu, lecz dla podtrzymania wyników. Trwałych rezultatów możemy spodziewać się po wykonaniu serii zabiegów.

HIFU

Zabieg, którego działaniem jest pobudzenie skóry do procesów regeneracji i odbudowy. Głównym zadaniem jest zagęszczenie skóry oraz zmniejszenie wiotkość skóry twarzy. Poprzez dzialanie skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej poprawia się owal twarzy, elastyczność skóry twarzy, redukują się zmarszczki. Dzieki nieiwazyjnemu zabiegowi HIFU kontur twarzy zostaje wyostrzony, a skóra pozostaje jędrna. Na efekt końcowy po wykonanym zabiegu należy poczekać kilka miesięcy, musimy dać skórze czas na kompletna odbudowę.

Osocze bogatopłytkowe

W medycynie estetycznej wykonywany jest zabieg z użyciem osocza bogatoplytkowego, nazwany także ,,wampiryzm liftingiem”. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Osocze, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta nie wywoła objawów alergicznych. Ma ono na zadaniu pobudzic intensywna regenerację skóry, pobudzić tworzenie nowych naczyń krwionośnych, poprawić elastyczność oraz gęstość skóry. Dzieje się to za pomocą czynników wzrostu oraz komórek macierzystych zawartych w osoczu, które działają bezpośrednio na komórki skóry, pobudzajac ich odbudowę. Należy wykonac serie zabiegów, ponieważ efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach od zakończenia kuracji.

Te metody są świetną alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy. Zawsze przed każdym zabiegiem należy poradzić się opinii lekarza. Konsultacja przed wykonaniem zabiegu jest obowiązkowa. Dobranie odpowiedniego zabiegu jest kluczowe w podejmowaniu decyzji litfingu twarzy.

Aleksandra Słomka – Ekspert SC Beauty Magazine