fbpx
07 Grudzień, 2019
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Bezpłatne szkolenie dermatologiczne dla pracowników salonów urody

9 czerwca w Olsztynie odbędzie się kolejne bezpłatne szkolenie dermatologiczne dla pracowników salonów pielęgnacji urody. Udział w spotkaniach to szansa na podniesienie swoich kwalifikacji oraz włączenie się do ogólnopolskiego Programu „Derma Friendly – W trosce o skórę”, którego celem jest m.in. walka ze stereotypami dotyczącymi chorób skóry oraz poprawianie dostępu do usług pielęgnacji urody dla pacjentów chorych dermatologicznie.  

W ramach Programu „Derma Friendly – W trosce o skórę” w całej Polsce trwa cykl szkoleń dermatologicznych dla pracowników salonów pielęgnacji urody: fryzjerów, kosmetyczek, manicurzystów, etc. Wykłady  prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: dermatologów i psychologów. Uczestnicy tych spotkań otrzymują szeroką wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych (alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik czy grzybice skóry) oraz dowiadują się, w jaki sposób rozmawiać z klientami, którzy mają widoczne objawy chorobowe na skórze. 

Proponowana tematyka warsztatów obejmuje między innymi następujące obszary: prawdy i mity na temat chorób skóry, właściwa pielęgnacja skóry zmienionej dermatologicznie, aspekt psychologiczny chorób skóry oraz warsztaty dotyczące komunikacji z klientami.  O wysoki poziom merytoryczny szkoleń dba Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, które jest Partnerem Programu.

Salon, która wyrazi chęć udziału w programie otrzyma Certyfikat „Derma Friendly – W trosce o skórę” oraz specjalne oznaczenie z logo programu wyróżniające salon i jego przeszkolenie w obszarze dermatologii. Dodatkowo jego adres zostanie umieszczony na stronie internetowej projektu, która zawierać będzie mapę salonów biorących udział w programie. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma także imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności. 

Termin  spotkania:

Olsztyn – 9 czerwca 2014 r.

Informacje o Programie i zapisy: www.dermafriendly.pl ,  kontakt@dermafriendly.pl

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.