fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Białe zęby pomagają w życiu!

Śmieszne? Ale prawdziwe. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii osoby z białymi, zdrowo wyglądającymi zębami mają większe szanse na lepszą pracę.

 

Nie ma co się oszukiwać, ale wybielanie zębów jest tak samo popularne jak zabiegi odmładzające. Większym powodzeniem cieszy się jedynie botoks. Śnieżnobiały uśmiech kojarzy się ze zdrowiem i młodością.

Podczas symulowanych rozmów kwalifikacyjnych, jakie zorganizował producent pasków wybielających, okazało się, że aż 58 proc. osób mających białe zęby znalazłoby pracę, a 53 proc. miałoby szansę na wyższą pensję. Co więcej, aż w 65 proc. przypadków osoby ze zdrowymi i białymi zębami były przez rekruterów postrzegane, jako bardziej profesjonalne i bardziej pewne siebie. Zdaniem badanych uśmiech może mieć wpływ m.in. na sukces zawodowy – wskazało go 68 proc. badanych.

Co zrobić, żeby szybko wybielić zęby?

Na pewno skorzystać z usług profesjonalistów. Zanim przystąpimy do wybielania trzeba skontrolować czy zęby są zdrowe. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie do odzyskania śnieżnobiałego uśmiechu możemy skorzystać z rozmaitych sposobów rozjaśniania szkliwa.

Jedną z najszybszych i najbardziej skutecznych metod jest wybielanie przy użyciu specjalnego żelu i światła lasera. Niestety po takim wybielaniu na długo pozostaje uczucie nadwrażliwości i dyskomfortu w okolicach dziąseł. Tłumaczy się to faktem, iż w w szkliwie zęba lub zębinie pozostaje nadtlenek karbamidu, wodoru lub mocznika. Ponadto podczas reakcji utleniania rozpadowi ulegają cząsteczki wodu i zęby stają się odwodnione.

O czym trzeba pamiętać po wybielaniu?

  • Przede wszystkim biała dieta przez co najmniej 3 dni po zabiegi.
  • Stosowanie past remineralizujących szkliwo
  • Zaprzestanie palenia na czas wybielania i na jakiś czas po nim
  • Regularnych wizytach u stomatologa.

A jaka jest prawda?

Tak naprawdę nakładkowe wybielanie zębów jedynie je rozjaśnia. Jeżeli marzą nam się idealnie białe zęby pozostają jedynie licówki.