fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Białko po treningu pomaga wyrzeźbić sylwetkę

Na łamach „American Journal of Clinical Nutrition”, opublikowano wyniki badań przeprowadzonych w dwóch grupach wiekowych. Okazało się, że przyjmowanie po treningu preparatów białkowych wspomaga rozwój mięśni niezależnie od wieku.

W czasie trwania eksperymentu, grupa 48 mężczyzn do 30 i po 70 roku życia przyjmowała koktajle zawierające 20 g białka bezpośrednio po treningu i po 30-sto minutowym odpoczynku. Zarówno badania poziomu aminokwasów we krwi, jak i analiza próbek tkanki mięśniowej wykazały, że przyjmowanie suplementu zaraz po ćwiczeniach, znacznie zwiększa przyrost masy mięśniowej. Naukowcom najistotniejszy wydał się fakt, że nie zaobserwowano większych różnic w rozwoju tkanki mięśniowej u poszczególnych grup wiekowych.

 – Sugeruje to, że wbrew spekulacjom niektórych naukowców, starszy wiek nie wpływa negatywnie na sposób, w jaki organizm przyswaja białko z pożywienia – zauważa prowadzący badania dr Luc J. C. van Loon.

Jak podkreśla dr van Loon, odpowiedni sposób odżywiania w połączeniu z ćwiczeniami pomaga zapobiegać zanikowi tkanki mięśniowej wraz z wiekiem, a tym samym sprzyja zdrowemu starzeniu się.

Źródło: PAP