fbpx
07 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Bio Peeling

Od kilkunastu lat Bio Peeling uznawany jest za bezpieczny, najbardziej efektywny i najszybszy sposób złuszczania naskórka. Łączy w sobie działanie biologiczne i mechaniczne. Nie ma on nic wspólnego z kwasami chemicznymi czy owocowymi.

Co to jest Bio Peeling?
 
Bio Peeling to metoda złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka, zabieg w którym wykorzystuje się wyłącznie naturalne ekstrakty roślinne oraz wysokiej jakości zioła m.in. wodorosty, miętę pieprzową, nagietek czy melisę.
 
Jak to działa?
 
Zabieg ten polega na odśrodkowej regeneracji naskórka. Odpowiednio połączona mieszanka ziół w kontakcie ze skórą staje się intensywnie aktywna i penetruje skórę nawet do trzech dni od wykonania zabiegu. Bio Peeling można stosować już od 14 roku życia, na całym obszarze ciała i co ważne, niezależnie od pory roku. Częstotliwość wykonywania to kwestia indywidualna uzależniona od problemu z jakim boryka się klient. A wiedzieć należy, że jeden taki zabieg jest równy pięciu, sześciu sesjom mikrodermabrazji. Skoro Bio Peeling wykazuje tak silnie działanie czy powinniśmy stosować go przy skórze naczyniowej? Okazuje się, że, naukowcy stworzyli mniej inwazyjną wersję tego peelingu zwaną Light.
 
Wykonanie zabiegu zaleca się planować na środę. Dlaczego? Bo skóra po Bio Peelingu najbardziej łuszczy się w trzecim dniu od wizyty w gabinecie. Skoro moment ten przypadnie w weekend klient może czuć się bardziej komfortowo niż w ciągu tygodnia. Natomiast jeśli mamy do czynienia z cerą problematyczna intensywną kurację należy przeprowadzić w formie trzech zabiegów w okresie 21 dni. Bardzo istotna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Dlatego też na zakończenie wizyty w gabinecie klient powinien otrzymać zestaw specjalistycznych kosmetyków. Mamy tu na myśli preparaty dotleniające, łagodzące i regenerujące. Dobrze by w ich składzie znalazł się perfluorocarbon, który wspomaga wchłanianie tlenu oraz innych składników aktywnych przez skórę.
 
Siła ziół która leczy
 
Bio Peeling poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i tworzenie nowych komórek. Stymuluje kolagen, elastynę oraz poprawia funkcje skóry, co sprawia że śmiało można go nazwać środkiem leczniczym oraz zapobiegawczym w starzeniu się skóry. 
 
Czas na efekty
 
Po dziesięciu dniach od wizyty w gabinecie można ocenić czy będzie potrzebne wykonanie kolejnych zabiegów czy wystarczy ten jeden. W zależności od rodzaju cery efekty mogą się opóźnić najwyżej o jeden dzień.
 
Bezpośrednio po zabiegu powierzchnia jest podrażniona, lekko różowawa oraz gorąca. Klient może odczuwać delikatne mrowienie, które przechodzi po kilku godzinach. W pierwszej dobie po sesji skóra jest podrażniona i wygląda trochę tak po wizycie w solarium. W drugim dniu od wizyty w gabinecie klient odczuwa napięcie naskórka, przesuszenie oraz uwidacznia się u niego łuszczenie w okolicach ust i brody. Dwadzieścia cztery godziny później skóra schodzi płatami dlatego najlepiej tego dnia pozostać w domu. Czwarta doba to końcowe dołuszczenie, a kolejne dni to minimalne prawie niewidoczne odrywanie.
 
Usunięte przebarwienia, pozbycie się stanów ropnych, spłycenie drobnych zmarszczek i blizn po trądzikowych to tylko niektóre rezultaty Bio Peelingu. Do dodatkowych efektów zabiegu należy zaliczyć zmniejszenie przetłuszczania się skóry, zniwelowanie rozszerzonych porów oraz trądziku różowatego.
 
Bio Peeling jest znany na całym świecie. To najskuteczniejszy, najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób leczenia wyżej wymienionych problemów skórnych, a jego stosowanie przez cały rok nie ogranicza nas tak jak przy peelingach z wykorzystaniem kwasów AHA.