fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Biokosmetyki podbijają serca klientów

Popyt na kosmetyki w 100 proc. naturalne systematycznie rośnie. Ten trend jest szczególnie widoczny w Portugalii, gdzie olejki, kremy oraz mydełka z orzechów, migdałów i nasion szyszek pinii sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Branżowi eksperci szacują, że co roku generowana sprzedaż naturalnych preparatów kosmetycznych zwiększa się o kilkanaście procent. Skąd taka tendencja? Jak wyjaśnia Jose Sabadelhe, właściciel firmy Bio4Natural – Sprzedaż kosmetyków naturalnych wzmacnia panująca moda na zdrowy styl życia, przejawiająca się w poszukiwaniu wyrobów wytworzonych z autentycznych składników. Nie chodzi tylko o żywność, ale również o pielęgnację ciała – twierdzi.

Na biznes z ekologią i urodą w tle decydują się niewielkie firmy rodzinne lub pracownicy zwalniani z zakładów sektora środków do pielęgnacji ciała. Mają oni doświadczenie i dużą znajomość funkcjonowania branży. Do tych walorów dodają jedynie dążenie do zaspokojenia trendu na ekokosmetyki – odnotowuje Anita Almeida, dystrybutor biokosmetyków w aglomeracji lizbońskiej.

Producenci kosmetyków chcąc uwiarygodnić swoje wyroby ubiegają się o certyfikaty u krajowych i międzynarodowych instytucji. Nie mniejszą uwagę przywiązują do surowców, dbają o to, by zaopatrzenie pochodziło z pewnych źródeł.

Dobieramy starannie dostawców surowców do wyrobu naszych kosmetyków. Pochodzą one z plantacji w pełni ekologicznych, na których nie stosuje się chemikaliów – informuje Jose Sabadelhe. Tak wyselekcjonowane produkty trafiają nie tylko do małych drogerii zlokalizowanych w dużych miastach, ale również do salonów kosmetycznych czy spa.

Co zaliczylibyśmy do portugalskiego biokosmetycznego top trzy? Kremy, oliwki oraz mydła, których głównymi składnikami są orzechy włoskie i laskowe, migdały, jak również nasiona szyszek pinii, tzw. piniole.

Skąd moda na kosmetyki wytwarzane na bazie naturalnych substancji roślinnych? To konsekwencja wzrastającej świadomości ekologicznej Portugalczyków. –  Ludzie wiedzą, że stosując takie produkty nie szkodzą przyrodzie – twierdzi Anita Almeida

Co sądzicie o biokosmetykach? Lubicie, cenicie, czy raczej spoglądacie na nie podejrzliwie?

Źródło: PAP Life