fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Biorewitalizacja – czym jest, ile trwa i kosztuje?

Kkto z nas nie lubi czasem wrócić do starych zdjęć lub filmów i oddać się zadumie nad minionymi czasami? Jesienne długie wieczory, chłód za oknem oraz nostalgiczny klimat tej pory roku sprzyjają tylko takim chwilom, kiedy wspominając dobre chwile z przeszłości możemy zauważyć skutki upływającego czasu. Widać to w naszej sylwetce, ale także po kondycji skóry, zwłaszcza tej na twarzy, którą coraz częściej “przyozdabiają” zmarszczki o wątpliwych walorach estetycznych. I choć nie żyjemy w baśniowych realiach, gdzie za dotykiem czarodziejskiej różdżki jesteśmy w stanie przenieść się do czasów, kiedy mieliśmy 18 lat, a nasz wygląd i sprawność nie były naszym zmartwieniem, to dzięki dorobkowi medycyny estetycznej jesteśmy w stanie zatrzymać niektóre fizyczne oznaki starzenia. Taki proces nazywamy biorewitalizacją i jest to szereg działań, które mają na celu przywrócenie naszej skórze dawnego blasku i świeżego wyglądu. Na czym polega i jakie zabiegi są stosowane do osiągnięcia efektu? Postanowiliśmy przygotować krótkie podsumowanie.

Czym jest biorewitalizacja?

Zabiegi biorewitalizacji to nowoczesna metoda na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry i zatrzymanie procesu jej starzenia. Może zostać potraktowana jako swoisty lifting, który jednak cechuje się znikomą, w porównaniu do klasycznych metod, inwazyjnością i jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się użycia skalpela. Jest przez to o wiele bezpieczniejsza i zapewniająca dużo wyższy komfort niż tradycyjne rozwiązania, a do tego nie wiąże się z koniecznością długiego procesu “dochodzenia do siebie”. Po zabiegach biorewitalizacyjnych możesz niemal natychmiast powrócić do zwykłej aktywności i w pełni korzystać z życia. Nie wiążą się one również z koniecznością znieczulenia danego fragmentu naszego ciała, gdyż sam przebieg każdego z zabiegów jest całkowicie bezbolesny i może powodować jedynie delikatny dyskomfort w postaci np. mrowienia. Sam proces biorewitalizacji jest określany przez ekspertów jako przełomowy, a efekty jego regularnego stosowania zadziwiają nawet największych sceptyków. Do głównych efektów działania zabiegów biorewitalizacyjnych zaliczamy wspomniane już wcześniej pobudzenie procesów regeneracyjnych, ale także przyczynia się do lepszej produkcji tak potrzebnych czynników jak kolagen czy elastyna oraz poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego. Fizycznie jej skutki jesteśmy w stanie zauważyć w postaci zmiany owalu twarzy oraz jej kolorytu, a także poprzez wypłycenie linii niechcianych zmarszczek.

Proste metody biorewitalizacji

Do stosunkowo łatwych metod biorewitalizacji zaliczamy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, kolagenu lub nici PDO. Ten pierwszy charakteryzuje się pobraniem od pacjenta krwi i odseparowaniem z niej osocza, które następnie jest podawane w miejsca wskazane jako obszary do regeneracji. Jest to w pełni naturalna metoda, do której zalet zaliczamy z pewnością niemal pełną bezbolesność oraz możliwość szerokiego stosowania, także u pacjentów z licznymi alergiami.

Kolejnym prostym zabiegiem wykorzystywanym podczas procesu biorewitalizacji jest bezpośrednie podanie kolagenu w wybrane przez prowadzącego zabieg miejsca. Jest to główny czynnik zatrzymujący oznaki starzenia skóry oraz prowadzący do zaniku niekorzystnych zmian na naszym ciele. Stymuluje również tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a ponieważ podawany jest razem z lidokainą o właściwościach znieczulających jest polecany szczególnie osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju ból, nawet ten minimalnie odczuwalny.

Ostatnią z wymienionych metod jest zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Trwa on kilkadziesiąt minut i polega na aplikacji nici polidioksanonowych, które po pół roku powinny rozpuścić się samoistnie w tkance. Nici wprowadza się za pomocą specjalnej sterylnej igły i mają one na celu pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny w organizmie, a w konsekwencji doprowadzenie do pozytywnych zmian w wyglądzie naszej skóry. Choć jest to stosunkowo nowa metoda medycyny estetycznej, zyskuje ona coraz większą ilość zwolenników, głównie ze względu na prostotę w stosowaniu oraz długotrwały efekt.

 

Mezoterapia frakcyjna

Zabiegiem polecanym we wczesnym wieku, określanym wręcz mianem profilaktyki przeciwzmarszczkowej jest mezoterapia frakcyjna. Polega ona na nakłuwaniu skóry twarzy za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w sterylne igły. Podczas zabiegu oprócz korzyści wynikających z drgań, które stymulują wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, tworzonych jest nawet 500 000 kanalików sięgających do skóry właściwej którymi podawana jest specjalna substancja aktywna. Dzięki tak głębokiemu nakłuciu proces dotarcia składników aktywnych jest ułatwiony a sam efekt widoczny niemal natychmiast. Głębokość jest oczywiście dobierana indywidualnie przez lekarza przeprowadzającego nakłucia co gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas procesu biorewitalizacyjnego. Cały zabieg trwa przeważnie maksymalnie 20 minut, a dzięki wcześniejszemu znieczuleniu twarzy nie powoduje on dyskomfortu – możliwe jest jedynie odczuwanie lekkiego pieczenia.

Natychmiastowy efekt polegający na poprawie elastyczności i napięcia skóry twarzy to jednak początek drogi. Aby wygładzić „kurze łapki” czy poprawić kształt owalu twarzy konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w przeciągu 4-6 tygodni. Jednorazowy koszt wizyty to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Mezoterapia igłowa

Inną z polecanych metod biorewitalizacji jest mezoterapia igłowa. Podobnie jak w przypadku jej frakcyjnej odmiany, polega ona na podaniu za pomocą cienkiej igły małych dawek aktywnej substancji, która pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie przyspiesza regenerację naszej skóry. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Sam zabieg przeprowadzany jest w sterylnym otoczeniu, a miejsce na ciele, w którym wykonywana jest aplikacja substancji aktywnej jest odpowiednio wcześniej znieczulane co gwarantuje pełen komfort w trakcie trwania. Do przeciwwskazań należy m.in. choroba nowotworowa, ciąża, a niektórzy specjaliści odradzają zabieg także w trakcie karmienia piersią. Zazwyczaj do osiągnięcia pełnego efektu koniecznych jest kilka wizyt w klinice w ustalonych wcześniej odstępach czasu.

 

Postaw na biorewitalizację.

Przy tak szerokiej ofercie zabiegów biorewitalizacyjnych nie warto zwlekać z działaniem. Stosunkowo niski koszt, brak trudności po zabiegu oraz pełne bezpieczeństwo to tylko kilka z zalet tego procesu. Do największych z pewnością zaliczymy przywrócenie skórze młodzieńczego blasku oraz wigoru, a na to z pewnością opłaca się postawić. Jak zwykle w takiej sytuacji jednak, zwracamy uwagę, aby wybrać miejsca o pewnej i potwierdzonej pozytywnymi opiniami marce. Może okazać się to jednym z kluczowych czynników, gwarantującym powodzenie oraz długotrwałość efektu wybranej przez nas metody. Nie warto ryzykować, zwłaszcza kiedy sprawa dotyczy naszego wyglądu.

SC Beauty Magazine