fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Biust pod ostrzałem

Kosmetologia i medycyna estetyczna wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet niezadowolonych ze swoich piersi. Masz ochotę poznać zabiegi, które mogą odmienić życie twoich klientek? Poniższe zestawienie może okazać się pomocne dla doświadczonego kosmetologia, a niezastąpione dla początkującego pasjonata. Przeczytaj i oceń sam!

Piersi dla kobiet są jedną z ważnych, jak nie najważniejszych części ciała. Można z nich wyczytać wiele. Zdradzają wiek, odzwierciedlają styl życia i poziom dbałości o ciało, a nawet sugerują ilość wykarmionych dzieci. Dlatego w życiu każdej pani nadchodzi taki moment, kiedy patrzy w lustro i zaczyna żałować. Żałować, że nie miała chęci, motywacji, wytrwałości w pielęgnacji. Zawsze oddalała ją na później, mówiąc: „jeszcze zdążę to zrobić”.

Ten istotny atrybut potrafi mieć ogromne znaczenie dla kobiecego poczucia wartości, wpływać na odwagę, śmiałość, otwartość, przebojowość. Aby służyły naszym klientkom w dobrej formie przez długi czas powinny otoczyć je szczególną opieką. A już nasza w tym głowa, żeby je do tego zadania odpowiednio przygotować.

Ważnym momentem w życiu kobiety jest okres karmienia piersią. Debiutująca mama przestaje skupiać się na sobie, a całą miłość przelewa na dziecko. Zaspokojenie głodu niemowlaka staje się priorytetem. Mleko jest dla dziecka najlepsze – powtarza – i słusznie. Kiedy jednak odstawia pierś, powinna zastanowić się nad przywróceniu jej dawnej świetności. To ważne, by nie myślała o sobie tylko w kategorii matka, ale i pełnowartościową kobietą. Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna proponują paniom niezadowolonym z wyglądu własnego biustu wiele ścieżek i rozwiązań. Dowiedz się jakich i służ radom swoim klientkom.

Pielęgnacja oczywiście, musi zaczynać się w domu. Nie można pozostawić wszystkiego specjalistom i lekarzom. A nawet jeżeli pożądane efekty pojawią się po kilku wizytach w klinice bądź gabinecie, nie należy spocząć na laurach. Uczulenie kobiet, by ciągle pamiętały o własnej inicjatywie i domowej pielęgnacji jest istotnym zadaniem kosmetologa.

Po kilku sławach wstępu czas na konkrety. Oferta zabiegów jest bardzo szeroka i przewidziana na każdą kieszeń. Wszystkie bardziej lub mniej bardziej zmotywowane Panie powinny w niej znaleźć coś dla siebie. Zaczynamy!

Poprawa jędrności

Piersi z czasem tracą swoją jędrność, to naturalne, niestety lat nam nie ubywa. Po 28 roku życia w skórze przestaje być produkowany kolagen, przez co skóra traci napięcie i jędrność. Stymulowanie jej produkcji powierzyć wówczas należy substancjom zawartym w kosmetykach. Lepszy efekt uzyskać można wspomagając się odpowiednimi zabiegami ujędrniającymi. Mają one za zadanie poprawić napięcie skóry, nawilżyć oraz przywrócić koloryt, zlikwidować zwiotczenia i pierwsze oznak starzenia.

W gabinecie kosmetycznym możemy zaproponować klientkom zabieg z algami, sesję ujędrniającą piersi z Borowiną, maskę z glinką lub maskę gipsową na biust, jak również Bio Skin Lifting, masaż mikroprądami. Dobrze sprawdzi się także maska parafinowa na biust, zabieg Parafango, czyli parafina połączona z błotem morskim oraz masaż ujędrniający biust z zastosowaniem olejków eterycznych.

Redukcja rozstępów

Wiele mam boryka się z rozstępami na piersiach, są ich zmorą, której nie potrafią zaakceptować. Kosmetologia i medycyna estetyczna są w stanie zaradzić tej przypadłości, wystarczy jedynie o takiej ewentualności poinformować swoje klientki. Na co w cenniku powinny zwrócić szczególną uwagę panie niezadowolone ze swojego biustu? Trochę tego jest, więc po kolei.

MEZOTERAPIA Igłowa oraz mikroigłowa

Jeśli rozstępom towarzyszą wyraźne oznak pogorszenia jakości skóry, takie jak suchość, wiotkość, nierówna powierzchnia i brak elastyczności, czas na konkretne działania. W takim przypadku zalecane są zabiegi mezoterapii koktajlem substancji aktywnych opartym na kwasie hialuronowym, aminokwasach, wyciągach roślinnych i peptydach, których synergiczne działanie wyraźnie wygładza skórę. W zależności od wskazań, wieku pacjenta oraz jego preferencji koktajl może zostać podany metodą igłową lub mikroigłową, przy pomocy INNO Rollera. Każdy z tych sposobów znacząco wygładzi istniejące rozstępy. Mezoterapia intensywnie odżywia skórę, stymuluje ją, dzięki czemu jej powierzchnia wyraźnie się wyrównuje, a blizny stają się mniej widoczne. A wszystko to za cenę około 250,00 zł.

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja to od dawna znana metoda poprawy kondycji skóry, która doskonale sprawdza się także w przypadku rozstępów. Może być wykonywana przez cały rok jako zabieg podstawowy lub uzupełnienie innych procedur zabiegowych, np. mezoterapii czy peelingów chemicznych. Systematyczne wykonywanie mikrodermabrazji pozwala cieszyć się piękną skórą znacznie dłużej. Zabieg składa się ze złuszczania, aktywnej ampułki oraz algowej maski regenerującej. Efekt jest niemalże natychmiastowy, zabieg przywraca gładkość skóry, poprawia jej kondycję, koloryt i wygląd. W przypadku intensywnych rozstępów poleca się stosowanie po zabiegu mikrodermabrazji maski retinolowej Collagen Booster III, która intensywnie stymuluje głębokie warstwy skóry dając efekt wygładzenia rozstępów. Sam zabieg mikrodermabrazji, to dla naszych klientek wydatek rzędu 150,00 zł, jeśli zdecydowałyby się połączyć go z innym zabiegiem cena wzrasta do około 250,00

PEELINGI CHEMICZNE

Peelingi chemiczne stosowane na rozstępy charakteryzują się wysoka skutecznością, ale też i intensywnością działania, przez co zaleca się stosowanie ich w okresie jesienno – zimowym. Składnikami skutecznymi w redukcji blizn są: rezorcyna, kwas salicylowy, retinol, kwas pirogronowy, glikolowy oraz trójchlorooctowy. Zauważalne efekty występują już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie pełnej terapii zabiegowej zwykle składającej się z ok. 4 do 6 zabiegów w odstępach 14 – 30 dniowych. Jaka cena za peelingi chemiczne będzie optymalna? Około 300,00 zł.

LASER FRAKCYJNY

Minimalizuje nieestetyczny wygląd rozstępów oraz poprawia koloryt i teksturę skóry w miejscach ich występowania. Zabieg nie jest bardzo bolesny, nie wymaga znieczulenia i nie ogranicza codziennej aktywności. Tą metodą najlepsze efekty osiągane są przy świeżych rozstępach, można śmiało mówić nawet o 90 proc. poprawy! Dla osiągnięcia dobrych rezultatów leczenia należy przeprowadzić ok. 3 – 6 zabiegów w odstępach 2 – 4 tygodni. Oczekiwanym wynikiem terapii jest gładsza i jędrna skóra oraz maksymalne spłycenie oraz rozjaśnienie rozstępów. Ten bezpieczny zabieg można wpisać do oferty z ceną od 800,00 do 1200,00 zł.

Wypełnienie lub powiększenie piersi

Kobieta po ciąży, przyzwyczajona do większego rozmiaru biustu, może czuć się niekomfortowo oglądając się w lustrze, po zaprzestaniu karmienia piersią. Wtedy to piersi wracają do swojej pierwotnej wielkości. Często są niestety zdeformowane, bywa że jedna jest większa od drugiej, w wielu przypadkach wyciągnięte. Co w odpowiedzi na takie zmartwienia poleca dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna? Zacznijmy do najbardziej obleganego, nowoczesnego zabiegu o satysfakcjonujących wynikach.

MACROLANE

Macrolane jest, naturalnym wypełniaczem stosowanym do niechirurgicznego powiększania objętości i konturowania ciała. Jest to preparat kwasu hialuronowego oparty na technologii NASHA (Stabilized Non Animal Hylauronic Acid) polegającej na minimalnej modyfikacji cząsteczki kwasu hialuronowego, by była ona rozpoznawalna przez organizm jako naturalna substancja, nie wywołująca szybkiej odpowiedzi układu immunologicznego. Najważniejszym wskazaniem do zastosowania preparatu jest zmiana objętości i kształtu kobiecych piersi. Preparat Macrolane ulega samoistnemu biologicznemu rozpadowi i eliminacji z miejsca podania. W organizmie utrzymuje się do 18 do 24 miesięcy w zależności od stanu piersi, wieku, stylu życia i aktywności fizycznej pacjentki. Zabieg jest procesem bezpiecznym i odwracalnym, a w celu utrzymania efektu zmiany objętości i kształtu piersi należy go ponowić po roku czasu. Średnio w Polsce cena takiej przyjemności waha się w granicach od 10 do 12 tyś zł. Ciekawą alternatywą może być kolejna propozycja.

BEAULI®

Przy użyciu urządzenia Body-Jet® usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała i przeszczepia ją w inne miejsca – najczęściej w okolice biustu, tym sposobem powiększając czy zmieniając jego kształt. Jest to doskonały sposób uzupełniania braków i poprawiania asymetrii piersi w przypadkach, gdy pacjentki nie tolerują implantów silikonowych i zachodzi konieczność ich usunięcia. Ważnym obszarem jej zastosowania są także procedury wykonywane po wycięciu guzków czy zabiegach mastektomii. Podczas jednego zabiegu transplantacji można uzyskać efekt powiększenia piersi co najmniej o jeden rozmiar. Tak wymodelowane nigdy nie będą wyglądać jak sztucznie podniesione, nieproporcjonalnie powiększone, a skóra biustu nie wyda się nienaturalnie rozciągnięta. Cały zabieg odsysania i reimplantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i toczy się według zasady walk-in-walk-out. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla kobiet, które chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej z niechcianych partii ciała, a zarazem powiększysz, czy wymodelować piersi, swoim bezpiecznym „materiałem”. Brzmi obiecująco, pozostaje tylko pytanie na jaką kwotę wycenić BEAULI®. Najlepiej przygotować klientki na sumę około 5 tyś zł.

CHIRURGICZNE POWIĘKSZENIE I MODELOWANIE PIERSI

Ostatnia możliwość to standardowe powiększanie piersi implantami sylikonowymi, bądź zawierającymi sól fizjologiczną. Wszystkie wątpliwości zostaną omówione i rozwiane przez chirurga przeprowadzającego zabieg na spotkaniu informacyjnym. Co istotne, kobieta musi być pewna swojej decyzji. Ten zabieg to, jak widać z pośród powyższej oferty w tych czasach, ostateczność, której cena średnio kształtuje się w granicach do 10 do 12 tyś zł.