fbpx
30 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Botoks na trądzik?

Być może popularna toksyna botulinowa, która powszechnie stosowana jest do usuwania zmarszczek mimicznych oraz leczenia nadpotliwości okaże się skutecznym związkiem w walce z trądzikiem. Jeden z chirurgów plastycznych podaje, że jest to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych terapii.

Anil Shah, chirurg plastyczny ze szpitala w Chicago, uważa, że botoks może pomóc pacjentom w walce z trądzikiem.

Lekarz postanowił sprawdzić działanie toksyny botulinowej w przypadku osób cierpiących z powodu trądzika pospolitego. Jego terapii poddali się pacjenci, którzy stosowali większość „slutecznych” terapii i nie uzyskali zadowalającego efektu.

Anil Shah informuje, że toksyna botulinowa musi zostać wstrzyknięta z ogromną precyzją do skóry właściwej, gdyż zbyt głęboka iniekcja może zmienić wyraz twarzy nawet na kilka miesięcy.

Początkowo lekarz na własnej skórze sprawdzał działanie toksyny botulinowej. W szybkim czasie zauważył, że jego skóra jest mniej tłusta, a wykwity trądzikowe są pojedyncze.

Chirurg plastyczny tłumaczy, że botoks paraliżuje mięsień przywłosowy otaczający gruczoł łojowy, który ma wpływ na wydostawanie się sebum na powierzchnie skóry.

Shah uważa, że iniekcje botoksu stanowią jedną z najskuteczniejszym i najbezpieczniejszych terapii. Nie zaleca jej jednak pacjentom poniżej 20 roku życia, gdyż u młodych osób zaburzenia gospodarki hormonalnej zdarzają się dosyć często, a wraz z wiekiem wszystko wraca do normy.