fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Broszura informacyjna dla pacjenta, dotycząca postępowania po mikrodermabrazji diamentowej

Poddałaś/eś się zabiegowi mikrodermabrazji z użyciem głowic diamentowych. Zabieg mikrodermabrazją nie wymaga specjalnego przygotowania skóry, jednak na 5 dni przed zabiegiem pacjent powinien unikać:

  • Kremów do depilacji.
  • Elektrolizy, woskowania.
  • Kremów i żeli peelingujących.
  • Stosowania zewnętrznych retinoidów.
  • Mężczyźni nie powinni golić się w dniu zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazją zaleca się stosowanie preparatów rewitalizujących, regenerujących, nawilżających, bogato witaminowych, bowiem substancje aktywne zawarte w kremach wchłaniają się dużo lepiej. Po zabiegu można stosować makijaż. Aby uniknąć możliwości pojawienia się przebarwień należy stosować filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze (zimą i jesienią ? 30+, wiosną i latem ? 50+), przez miesiąc od zabiegu. W ciągu kilku dni po zabiegu nie wolno korzystać z solarium, kąpieli w chlorowanej wodzie. W okresie jesienno-zimowym należy chronić miejsca po zabiegu przed wpływem zimna i wiatru. W terapii przebarwień, między zabiegami zaleca się stosowanie preparatów rozjaśniających, a w przypadku blizn zanikowych, środków złuszczających.

W codziennej pielęgnacji zaleca się stosowanie preparatów pielęgnacyjno-leczniczych (tzw. kosmeceutyków), przeznaczonych do konkretnego problemu oraz wspomaganie tych działań suplementacją.
Proszę o kontakt w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących zmian.

 

 

_____________________________________

 

Podpis wykonującego zabieg

oprac. Anna Jurgielaniec