fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Broszura informacyjna dla pacjenta, dotycząca postępowania po peelingu powierzchownym.

Poddałaś/eś się zabiegowi peelingu z użyciem preparatu zawierającego ?-hydroksykwasy lub inne łagodnie działające substancje chemiczne. Następnego dnia po zabiegu skóra może przybrać ciemną barwę.

W ciągu kolejnych 3-5 dni dochodzi do złuszczenia naskórka. Procesowi temu nie towarzyszy powstawanie pęcherzy. W niektórych przypadkach zjawisko  złuszczania trwa dłużej. W tym okresie należy zaprzestać stosowania kremów. Mycie skóry powinno być kontynuowane. Należy stosować kremy z filtrem (wiosna, lato ? 50+, jesień, zima ? 30). Po zakończeniu procesu złuszczania, co zwykle następuje po 5-7 dniach, można powrócić do poprzednich metod pielęgnacji skóry. Nie odrywaj łuszczącej się skóry, bowiem może to spowodować powstanie blizn. Pozwól, aby naskórek odpadł w sposób naturalny podczas rozprowadzania kremu. Zdarza się, że pierwszy peeling wywołuje bardzo słabą reakcję skóry. Kolejne zabiegi peelingu powierzchownego mogą spowodować bardziej intensywny rumień i reakcję skóry. Nasilenie powyższych reakcji może być  regulowane zarówno przez Ciebie, jak i kosmetologa. Po peelingu można stosować makijaż. W tym wypadku zaleca się, aby nie przykrywał całkowicie skóry poddanej zabiegowi złuszczania.

Znacznie nasilony obrzęk i tworzenie się strupów są rzadkimi zjawiskami. Mogą wystąpić w przypadku, gdy jesteś szczególnie wrażliwa/y na składniki preparatu. Typowe jest ustępowanie obrzęku w ciągu kilku dni. Jeśli w okresie rekonwalescencji wystąpi gorączka i pojawią się pęcherzyki, to należy natychmiast rozpocząć przyjmowanie acyklowiru (Zovirax) lub innego leku przeciwwirusowego.

Proszę o kontakt w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących zmian.

______________________________________

Podpis wykonującego zabieg

oprac. Anna Jurgielaniec