fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Brytyjczycy, piercing i komplikacje

Jeden na 10 Brytyjczyków ma kolczyk na ciele w innym miejscu niż płatek ucha – wynika z brytyjskich badań. Okazuje się, że jedna czwarta przypadków umieszczania kolczyków w ciele (piercingu) kończy się komplikacjami, a jedna na sto osób trafia z tego powodu do szpitala.

 

Kobiety trzy razy częściej niż mężczyźni decydują się na piercing. Najpopularniejszymi miejscami umieszczania kolczyków są pępek (33 proc.) i nos (19 proc.). Miejsce kolczykowania często zależy od płci. Wśród panów najpopularniejsze są kolczyki w sutkach, które z kolei niechętnie wybierają panie. Kobiety najczęściej ozdabiają pępek, co nie jest spotykane często wśród mężczyzn. Piercing genitaliów jest dość rzadki, ale dwukrotnie częściej spotykany u mężczyzn niż u płci przeciwnej.

Cztery na pięć zabiegów przeprowadzanych jest przez profesjonalistów. Wiele osób decyduje się jednak na przekłuwanie ciała przez osoby bez doświadczenia, np. bliskich czy znajomych.

Najczęstsze powikłania to opuchlizna, infekcje i krwawienia; najczęściej dotyczą one kolczyków w języku. Poważne problemy częściej zdarzają się, jeśli zabieg przeprowadzał amator.

W badaniu przeprowadzonym przez Agencję Ochrony Zdrowia wzięło udział ponad 10 tys. osób powyżej 16 roku życia – podał serwis EurekAlert.

 

 

źródło: PAP