fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Chcesz schudnąć? ? Ogranicz mięso!

Istnieje wiele sposobów na zachowanie szczupłej sylwetki. Niezwykle ważne jest połączenie aktywności fizycznej i właściwej diety. Najnowsze badania przeprowadzone w Imperial College w Londynie, do długiej listy dietetycznych zaleceń dołączają jeszcze jedno ? mniej mięsa.

Brytyjscy naukowcy przebadali ok. 380 tys. dorosłych osób i zauważyli, że regularne spożywanie mięsa sprzyja tyciu, nawet, jeśli nie towarzyszy mu zwiększenie ogólnej liczby przyjmowanych kalorii.

Naukowcy obliczyli, że w grupie osób przyjmujących taką samą liczbę kalorii, ci którzy jedli mięso (250 gram/dzień), przybierali na wadze o 2 kilogramy więcej w ciągu następnych 5 lat.

Co ciekawe tycie powodowało zarówno mięso czerwone jak i drobiowe. Najgorsze wyniki otrzymano w przypadku produktów przetworzonych, takich jak kiełbasa czy szynka.

Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jeszcze do końca jasne, nie ma natomiast wątpliwości, że najnowsze odkrycie poddaje pod wątpliwość skuteczność diety wysokobiałkowej i jest doskonałą wiadomością dla środowisk promujących wegetarianizm.

Źródło: Rynek Zdrowia