fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Chcesz schudnąć – Omijaj fast-foody

Dietetycy na całym świecie zastanawiają się jak zapobiec epidemii otyłości, która staje się z roku na rok coraz bardziej realnym zagrożeniem. Jedną z proponowanych zmian w polityce żywieniowej było usunięcie ze szkolnych stołówek produktów typu fast – food. jak wykazały najnowsze badania – właśnie ta zmiana okazała się byc najbardziej skuteczna.

Naukowcy z University of Nebraska: Patricia Kennedy, Mary McGarvey oraz Bree Dority przeprowadzili ankiety dotyczące nawyków żywieniowych uczniów i ich rodziców. Okazało się, że w szkołach, w których zastosowano się do zaleceń amerykańskiego Departamentu Rolnictwa zanotowano 18%-towy spadek problemu nadwagi i otyłości u młodzieży. Badania prowadzono w ośmiu placówkach na grupie młodzieży w wieku od 13-18 lat.

Autorzy badań wskazują, że równie ważne jak zmiana stołówkowego menu, są działania mające na celu wyeliminowanie niezdrowej żywności ze sklepików szkolnych. W wielu polskich szkołach, których nie stać na utrzymywanie stołówek, głównym źródłem żywności dla dzieci są właśnie takie sklepiki.

Jeśli zachęcamy nasze odchudzające się klientki do zmiany nawyków żywieniowych, proponujmy, aby nowe zasady były wprowadzane do jadłospisu całej rodziny. Powielanie złych zachodnich wzorców i brak edukacji żywieniowej dzieci może spowodować, że za kilka lat sami będziemy musieli przeprowadzać podobne badania i walczyć z ogarniającą już niemal cały rozwinięty świat epidemią otyłości.

Źródło: Kopalnia Wiedzy