fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Chirurgia kosmetyczna i solaria tylko dla dorosłych

W bieżącym roku, australijski stan Queensland wprowadza zakaz poddawania się zabiegom chrirurgii kosmetycznej dla osób nieletnich.

 

Jeden z australijskich stanów ogłosił, że w najbliższej przyszłości zabroni chirurgii kosmetycznej dla większości nastolatków. Niektórzy chirurdzy ze Stanów Zjednoczonych poparli dążenia Australijczyków, wskazując, że podobne ustawodawstwo w ich kraju miało by sens. Pojawiły się jednak głosy sprzeciwu dotyczące zastosowania chrurgii plastycznej dla dzieci, które mają uzasadnioną potrzebę poddania się takiemu zabiegowi. Ustawodawstwo mogło by im utrudnić dostęp do zabiegu, który w ich przypadku jest wskazany.

Decyzja została podjęta w zeszłym tygodniu. Uniemożliwi ona dostęp do chirurgii kosmetycznej i solariów dla osób poniżej 18 roku życia.

Zakaz zostanie wprowadzany w bieżącym roku w całym stanie Queensland. Nie będzie on ograniczał dostępu do zabiegów plastyczncyh osobom u któych zastosowanie chirurgii plastycznej jest wskazane (w przypadku urazów, oszpeceń, deformacji)