fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Chirurgia plastyczna potrzebna i uzasadniona

Aż 75 proc. Polaków przekonanych jest, że istnieją sytuacje, w których operacje plastyczne są potrzebne, a ich przeprowadzenie uzasadnione.

Niecałe 15 proc. społeczeństwa jest przeciwnego zdania, a tylko 6,4 procent respondentów nie ma sprecyzowanych poglądów w tym temacie. Skąd takie informacje? Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini badań opinii publicznej.

Aż 97 procent ankietowanych jest przekonanych, że operacje wykonywane w przypadku ratowania życia są uzasadnione. Ponadto 96,3 proc. wyraża podobną opinię w przypadku operacji, które mogą umożliwić funkcjonowanie w społeczeństwie.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku operacji wykonywanych z innych powodów niż medyczne. Wówczas tylko 54 procent Polaków stwierdza, że są zasadne i tylko kiedy wygląd pacjenta jest ważnym elementem wykonywanej pracy. Należy nadmienić, że mniej niż połowa naszego społeczeństwa pochwala operacje plastyczne, gdy osoba nie czuje się dobrze we własnym ciele (46,3 proc.), a 42 procent gdy kobieta lub mężczyzna chce po prostu wyglądać lepiej.

Źródło: rynekzdrowia.pl / www.rmf24.pl