fbpx
01 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Choroby skóry są bardziej powszechne niż myślimy

Choroby skóry są klasyfikowane jako czwarty najczęstszy rodzaj choroby występującej u ludzi, natomiast większość z nich nie konsultuje się lekarzami. Nowe badania “Journal of European Academy of Dermatology and Venerology” szacują częstotliwość występowania chorób skóry.

W celu uwzględnienia osób, które nigdy lub rzadko korzystają z pomocy medycznej, badanie nie opierało się na danych z ubezpieczeń zdrowotnych, ale na danych zebranych od losowo odwiedzających Oktoberfest w Monachium w Niemczech.

Z 2 701 osób biorących udział w badaniu, u 1 662 (64,5%) znaleziona przynajmniej jedną wadę skórną. Najczęstszymi diagnozami były: rogowacenie słoneczne (26,6%), trądzik różowaty (25,5%) oraz egzema (11,7%). Choroby skóry wzrastały wraz z wiekiem i występowały częściej u mężczyzn niż u kobiet. Prawie dwie trzecie dotkniętych chorobą uczestników nie zdawało sobie sprawy ze zmian skórnych.

“Choroby skóry mogą być jeszcze bardziej rozpowszechnione niż wcześniej sądzono. Biorąc pod uwagę ich znaczący wpływ na życie indywidualne, rodzinne i społeczne spowodowane niewłaściwym leczeniem. Publiczne znaczenie chorób skóry jest wciąż niedoceniane.” mówi Dr. Alexander Zink.

Kampanie informacyjne i uświadamiające są potrzebne, aby lepiej zająć się tą zaniedbaną kwestią i zmniejszyć globalne obciążenie chorobami skóry.