fbpx
28 Czerwiec, 2020
Warszawa
21 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Cienie pod oczami – jak skutecznie się ich pozbyć?

Skóra wokół oczy jest bardzo delikatna. Wiele osób boryka się z uciążliwym problemem właśnie tego miejsca. Jednym z przykładów są cienie pod oczami, określane również jako sińce. Problem ten może dotyczyć osób w każdym wieku, również osób które prowadzą zdrowy tryb życia.

Cienie pod oczami ze względu na swoją charakterystykę, są dość trudne do zatuszowania pod makijażem, także ciężko jest dobrać odpowiedni korektor pod oczy. Usunięcie ich jest możliwe za pomocą kosmetologii i medycyny estetycznej.

Karboksyterapia

Ciekawym rozwiązaniem dla cieni pod oczami może sprawdzić się karboksyterapia. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla za pomocą niewielkiej igły. Gaz rozchodzi się po komórkach tkanek, dzięki czemu poprawia ukrwienie i odżywienie skóry. W efekcie karboksyterapia stymuluje proces gojenia się i produkcji kolagenu. Skóra wokół oczu staje się elastyczniejsza i jędrniejsza. Zostaje przywrócone mikrokrążenie, zwiększony przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych co wpływa na redukcje cieni pod oczami. Zabieg trwa krótko i jest praktycznie bezbolesny. Aby efekt pozostał na dłużej, należy wykonać minimum 10 zabiegów, lecz pierwsze efekty będą już widoczne po około 5 zabiegach.

Mezoterapia igłowa

Kolejną sprawdzoną metodą usuwania cieni pod oczami jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu cieniutką igłą podskórnie preparatu, który zawiera witaminy, aminokwasy, peptydy i kwas hialuronowy. Jest to technika niewielkich mikronakłuć, wykonywanych wokół oczu. Ampułka ma możliwość działać, ponieważ trafia bezpośrednio w miejsce tego wymagające. Efekt uzyskujemy już po 3-5 zabiegach. Poprawia się mikrokrążenie, rozjaśnienie skóry, redukcja worków pod oczami oraz rozjaśnienie cieni pod oczami.

Osocze bogatopłytkowe

Bardzo dobre i długotrwałe efekty daje nam osocze bogatopłytkowe. Osocze podawane jest śródskórnie za pomocą cienkiej igły, podobnie do mezoterapii igłowej. Skóra po wykonanym zabiegu jest jędrniejsza i lepiej ukrwiona. Wiotka skóra staje się grubsza, przestaje być przezroczysta i zaczynają znikać cienie pod oczami.

Warto pamiętać, że każdy z tych zabiegów można ze sobą łączyć. Efekty nie są natychmiastowe, ale utrzymują się długo.

Aleksandra Słomka – SC Beauty Magazine