fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ciężarna z nadwagą = dziecko z nadwagą

Kobiety, które nadmiernie przybierają na wadze będąc w ciąży, narażają swoje dzieci na problemy z nadwagą w dorosłym życiu ? dowiadujemy się z wyników najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma ?Lancet”.

Badania nad wpływem wagi matki na przyszłość dziecka, o dziwo zostały przeprowadzone dopiero po raz pierwszy. Wynika z nich, że kobiety, które dużo tyły będąc w ciąży, rodziły dzieci z wysoką wagą urodzeniową, co z kolei znacznie zwiększało ryzyko problemów z nadwagą u tej grupy noworodków.

Badacze przypominają, ze kobieta mogąca poszczycić się prawidłową wagą, powinna w ciąży przytyć od 11 do 16 kg, natomiast panie mające problem sylwetką mogą bezpiecznie zwiększyć swoją masę już tylko o 5 -11 kg. Większy wzrost wagi może zaszkodzić dziecku, a także spowodować u matki rozwój groźnych chorób np. cukrzycy lub nadciśnienia.

Naukowcy ustalili również, że nadwaga przyszłych matek, może także dodatkowo narazić dziecko, na większe ryzyko wystąpienia chorób, takich jak: astma, alergia, a nawet nowotwory.

Źródło: Rynek Zdrowia