fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Co dalej po studiach?

Zdobyta wiedza na studiach to nie wszystko. Żeby zostać ekspertem w swojej dziedzinie praktyka jest niezbędna. Skończyłaś/eś studia i nie wiesz co dalej?

Praca na dobrym stanowisku wymaga dobrych umiejętności praktycznych. Pierwsze słowa jakie słyszymy od potencjalnego pracodawcy są zapytaniem o nasze doświadczenie. Często zdarza się, że czasochłonne, studia dzienne wykluczają możliwość podjęcia prac, a tym samym pozbawiają nas praktyki. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem dla „świeżo upieczonych” absolwentów jest podjęcie stażu.

Jeżeli chcesz szybko zdobyć cenne umiejętności rozpocznij wysyłanie CV i listu motywacyjnego do firm z prośbą o przyjęcie na staż. Zacznij także poszukiwania w internecie, gdyż wiele firm umieszcza na specjalnych portalach ogłoszenia dotyczące przyjęcia na staż.
Przed przystąpieniem do stażu wiele osób zastanawia się jakich zarobków może się spodziewać. Przez okres odbywania stażu, osobie bezrobotnej przysługuje stypendium w wysokości 773 zł brutto (od 1 lutego do 31 maja) oraz 791 zł brutto (od 1 czerwca do 31 grudnia).
Jeżeli uzyskamy staż w wymarzonej firmie pamiętajmy, aby nasza praca była jak najbardziej efektywna, dzięki czemu zdobędziemy cenne referencje lub nawet stanowisko pracy.

W przypadku decyzji podjęcia stażu musimy liczyć się z pracą na okres 6 lub 12 miesięcy. O półroczny staż mogą się ubiegać osoby poniżej 25 r.ż.
Staż odbywa się na specjalnych zasadach, które są określane w umowie ze starostą. Przyszli stażyści powinni być przygotowani na to, że będą mieli przydzielonego opiekuna np. kierownika działu. Z kolei liczba godzin obowiązująca od 17 września br. wynosi nie dłużej niż osiem godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo lub siedem godzin na dobę i 35 godzin tyogdniowo.Ponadto mogą liczyć na urlopy – za każde 30 dni na stażu należą się dwa dniu urlopu (płatnego).

Istnieje kilka kroków do podjęcia stażu:

W Urzędzie pracy wypełnij kartę rejestracyjną. Zabierz ze sobą dowód osobisty (zrób także ksero) świadectwo ukończenia szkoły, legitymację ubezpieczeniową, numer NIP oraz książeczkę wojskową. Gdy dopełnisz wszystkich formalności, wystoisz odpowiednią ilość czasu w kolejkach, jako osobota bezrobotna możesz ubiegać się o przyjęcie na staż.