fbpx
16 Luty, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

bez_tytulu2.jpg

Co kosmetolodzy sądzą o solariach?

Jakie jest nasze prywatne zdanie na ten temat? Czy i w tym przypadku sprawdza się słynne powiedzenie o szewcu, który chodzi w dziurawych butach?

Przeprowadziliśmy na stronach serwisu ankietę, z której jasno wynika, że w większości jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni do korzystania z łóżek opalających, przynajmniej w stosunku do osób, które nie ukończyły 18 roku życia.

W ankiecie wzięło udział ponad pół tysiąca użytkowników Serwisu. Na zadane pytanie: ?Czy uczęszczanie do solarium powinno podlegać regulacjom prawnym?? – większość odpowiedziała twierdząco.

Najwięcej osób zgodziło się z pomysłem, który zyskał już spore poparcie w innych krajach UE ? ponad 50% respondentów uważa, że solarium nie powinno zostać zakazane dla wszystkich, a tylko dla osób pełnoletnich.

Za całkowitym zakazem korzystania z solarium opowiedziało się prawie 20% użytkowników Serwisu Kosmetologicznego. Taką samą liczbę zwolenników uzyskał pomysł pozostawiania obecnego stanu rzeczy z jedną niewielką zmianą. W pomieszczeniach, gdzie ustawione są łóżka opalające musiałyby znajdować się widoczne ostrzeżenia o szkodliwości promieniowanie UV.

Bardzo ciekawy wydaje się być fakt, że tylko 7% z nas nie widzi potrzeby wprowadzania żadnych nowych regulacji prawnych w tym zakresie. Świadczy to min. o dużym poruszeniu naszego środowiska tą kwestią.

Poniższy wykres obrazuje wyniki ankiety:

bez_tytulu2.jpg

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych ankietach!