fbpx
26 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Co nas tak naprawdę odmładza?

Wiemy na pewno, że powstające w miarę upływu lat – zmarszczki – nas postarzają. Natomiast w kwestii młodego wyglądu, istnieje wiele opinii dotyczących tego, co tak naprawdę nas odmładza. Ciekawe jest również dlaczego zarówno mężczyźni jak i kobiety tak chętnie poddają się zabiegowi powiększania czerwieni wargowej.

Według najnowszych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii kobiety o pełnych i jędrnych ustach wyglądają o wiele młodziej aniżeli osoby z wąskimi wargami.
Naukowcy przeprowadzili badania wśród 102 par bliźniaczek w wieku 59-81 lat. Analiza dowiodła, że za młody wygląd twarzy odpowiedzialne są głównie pełne usta bez widocznych tzw. „zmarszczek palacza” .
Najpiękniejszymi wargami możemy cieszyć się we wczesnym dzieciństwie, kiedy skóra ust jest jędrna, niezniszczona promieniowaniem UV oraz pozbawiona zmarszczek mimicznych.
W miarę upływu lat czerwień wargowa ulega licznym zmianom, które niestety nie wpływają korzystnie na nasze rysy twarzy.

W codziennej pielęgnacji

często zapominamy o nawilżaniu ust oraz ochronie anty-UV. Ponadto nakładamy błyszczyki pozbawione filtrów anty-UV, które skupiają promieniowanie świetlne i jeszcze bardziej uszkadzają usta.

Pierwszym etapem ich starzenia jest dehydratacja następnie spadek objętości i jędrności, a na  samym końcu dochodzi do utraty pigmentu. Te wszystkie procesy prowadzą do zwiotczenia brzegu ust, opadania kącików i pojawienia się bruzd.

Podczas wywiadu z klientką/klientem warto dokładnie przyjrzeć się ustom. Nie tylko ze względu na poszukiwanie oznak zaniedbania i nieprawidłowej pielęgnacji, ale w celu wykluczenia zmian nowotworowych. Długotrwale utrzymujące się zmiany w postaci rumienia, nadmiernego rogowacenia należy niezwłocznie zgłosić do lekarza.
W okresie zimowym,możemy zaopatrzyć się w dobre szminki ochronne, które będziemy nakładać patyczkiem, a następnie wcierać opuszkami palców w czerwień wargową. Można również zastosować delikatny peeling przeznaczony do pielęgnacji ust.