fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Co sprawia, że mężczyźni uznają nas za bardziej atrakcyjne?

Tym razem kilka słów o makijażu. Czy wyrazisty makijaż faktycznie dodaje nam uroku?

 

Perfekcyjny, mocny makijaż, nie zawsze oznacza atrakcyjny wygląd – twierdzą naukowcy. Walijski psycholog wskazał, że kobiety z subtelniejszym, bardziej naturalnym makijażem wydają się mężczyznom bardziej atrakcyjne.

Walijski psycholog, dr Alex Jones powiedział, że ludzie często źle oceniają to, co płeć przeciwna uznaje za atrakcyjne. Okazuje się bowiem, że w większości przypadków, mężczyźni wolą kobiety, które mają subtelny makijaż.

Z badań wynika, że mężczyźni uznają za bardziej atrakcyjne te kobiety, których twarze prezentują się bardziej naturalnie i nie mają na sobie nadmiernej ilości makijażu. Te spostrzeżenia, zapewne nieco odmienią podejście kobiet do malowania się. Panie twierdzą bowiem, że perfekcyjnie wykonany, pełny makijaż przyciąga uwagę mężczyzn.

Wyniki tych badań wskazują jednoznacznie na to, jak poglądy kobiet i mężczyzn na temat tego, co jest atrakcyjne, a co nie, są rozbieżne. Odnosi się to zarówno do wagi, wyglądu, a nawet tak banalnej rzeczy jak makijaż – wyjaśnia dr Alex Jones.

To nieporozumienie odgrywa istotną rolę w budowaniu poczucia własnej wartości – dodał specjalista.