fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Coś zamiast filtrów anty UV

Według przedsiębiorstwa Induchem bioaktywna molekuła o nazwie Uniprotect PT-3 może zastąpić stosowane powszechnie filtry UV.

W skład Uniprotectu PT-3 wchodzą linolan etylu oraz trójoctan pantenolu, oba składniki wykazują działanie antyoksydacyjne. Przedsiębiorstwo zapewnia, że ich składnik stymuluje enzymatyczny system naprawczy, który blokuje działanie promieniowania UV.

– Większość kremów na dzień działa na zasadzie blokowania promieniowania UV, a przecież promieniowanie UV jest nam niezbędne do prawidłowej syntezy witaminy D – informuje dr Kuno Schweikert, naukowiec z firmy Induchem.

W dodatku składnik ten może być stosowany w kosmetykach w połączeniu z filtrami UV w celu zwiększenia ochrony przeciwsłonecznej.

Badania, które ukazały się w International Journal of Cosmetic Science, dowodzą, że składnik Uniprotect PT-3 wykazuje wysoki stopień ochrony przeciwsłonecznej.
Uniprotect w stężeniu 3 % był aplikowany na naskórek pochodzący z biopsji pobranej przed i po naświetlaniu promieniami UV. Okazało się, że wykazuje on fotoprotekcję równą SPF 20. Ponadto zmniejsza oksydację białek o 72 % i naprawia enzymy (między innymi MSRA, GSR oraz TXN) oraz stymuluje syntezę glutationu.