fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Marzec, 2020
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ćwiczenia mogą pomóc w stanach zapalnych skóry

Umiarkowane ćwiczenia pobudzają układ immunologiczny i przyspieszają gojenie tkanek

W ostatnich latach badacze z Uniwersytetu Illinois odkryli mnóstwo zalet ćwiczeń fizycznych, począwszy od lepszej aktywności mózgu do odpowiedzi immunologicznej. Obecnie pojawiła się nowa przesłanka w kosmetologii. Wykryto powiązanie pomiędzy umiarkowanym ćwiczeniem, a obniżeniem uszkodzeń wywoływanych reakcją zapalną w skórze.

 

„Kluczowy punkt tkwi w kwestii jak szybko umiarkowane ćwiczenia przyspieszają gojenie się ran u starych mysz”, powiedział wykładowca K. Todd Keylock, który zwrócił uwagę na poprawienie się wyników gojenia „może to być rezultatem ćwiczeń które zaindukowały odpowiedź immunologiczną.” Keylock obecnie profesor kinezjologii Uniwersytetu Bowling Green State, przeprowadził badania jako doktorant podczas pracy z Jeffrey A. Woods.

Jeffrey Woods jako profesor kinezjologii, immunologii i zachowania w Illinois, powiedział że nowym punktem badań korzyści z umiarkowanych ćwiczeń jest obniżenie się uszkodzeń w skórze wywołanych stanem zapalnym.
Keylock wytłumaczył, że ” Wzrost przepływu krwi podczas ćwiczeń jest jedną z przyczyn tego twierdzenia.
Cytokiny są molekułami które przekazują sygnał komórkom układu immunologicznego, tak jak makrofagi do centrum infekcji, Woods powiedział: ” Makrofagi odgrywają dwie poważne role w procesie gojenia ran, zgodnie z teorią Keylock’a ” Po pierwsze , one pomagają walczyć z jakąkolwiek infekcją rany, a także pomagają w gojeniu i powrocie do stanu wyjściowego.”

Wood zauważył że jeśli odpowiedź układu immunologicznego występowała by w ranie osoby starszej” cytokiny takie jak makrofagi produkują powoli czynniki gojenia i co ciekawe, makrofagi są powołane do niszczenia tkanek i niedotlenienia tkanek.