fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak ćwiczenia fizyczne podczas ciąży mogą chronić potomstwo przed otyłością?

Nowe badanie wykazało, że potomstwo urodzone przez kobiety, które ćwiczyły w trakcie trwania ciąży, jest mniej narażone na zyskanie na wadze po spożyciu diety o wysokiej zawartości tłuszczy w późniejszym okresie życia.

“Na podstawie naszych ustaleń, zaleca się, aby kobiety – niezależnie czy są otyłe lub mają cukrzycę – powinny ćwiczyć, gdyż przynosi to korzyści dla ich potomstwa w kwestii metabolizmu”, powiedział Jun Sek Son, doktorat na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie, który przeprowadził badanie.

Naukowcy zbadali potomstwo kobiet, które wykonywały codziennie 60 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności w czasie ciąży oraz tych, które nie ćwiczyły. Potomstwo grupy ćwiczącej wykazało zwiększony poziom białek związanych z brązową tkanką tłuszczową, w porównaniu do grupy nie ćwiczącej. Ten rodzaj tkanki przekształca tłuszcz i cukier w ciepło , aby zapobiec otyłości i problemom metabolicznym.

“Nasze dane sugerują, że brak ćwiczeń u zdrowych kobiet w czasie ciąży może predysponować swoje dzieci do otyłości i związanych z nimi chorób, częściowo poprzez osłabienie funkcji termogenicznej.” powiedział Son.

Naukowcy planują przeprowadzenie dodatkowych badań w celu lepszego zrozumienia biologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za poprawę zdrowia metabolicznego u potomstwa matek, które ćwiczyły.

SC Beauty Magazine