fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czego pragną kobiety od swojej pracy?

Elastyczność jest kluczowym czynnikiem, który sprawia, że pracownice są zaangażowane i szczęśliwe w pracy– pokazują nowe badania. 50% kobiet, biorących udział w tym badaniu, wymieniło elastyczność w miejscu pracy, jako jeden z najważniejszych czynników rozwoju ich kariery.

Dodatkowo, 33% respondentek twierdzi, że możliwość elastycznych godzin pracy i czasu pracy, jest jednym z najlepszych sposobów, aby zaangażować je w pracę. Ogólnie rzecz biorąc, 49% kobiet twierdzi, że ich firma jest już elastyczna i przychylnie nastawiona do ich środowiska pracy.

„Ulepszone technologie oraz zwiększenie dostępu do informacji zaciera granicę między naszym zawodowym i osobistym życiem, wielu pracowników myli bycie zajętym z byciem produktywnym”– powiedziała Linda Galipeau, dyrektor generalny Randstad w Ameryce Północnej, która prowadziła badania. „Są to dwa bardzo różne pojęcia i kiedy spojrzymy z organizacyjnego punktu widzenia, może to mieć poważne konsekwencje dla danej firmy.”

Naukowcy odkryli również, że kobiety twierdzą, iż wzrost rozpowszechnienia technologii mobilnych, takich jak smartfony i tablety, utrudnia im znalezienie tej elastyczności. Czterdzieści dwa procent kobiet przyznało, że z powodu nowych technologii, coraz trudniej  rozłączyć się z biurem. Pozostawanie w kontakcie jednak nie pomaga firmie, ponieważ 68% kobiet przyznaje, że nowe technologiczne rozwiązania nie uczyniły ich bardziej wydajnymi.

„Jesteśmy wówczas produktywne, jeśli osiągamy wyniki, które są najbardziej zbliżone do naszych celów”– powiedziała Galipeau. „Jako, że żyjemy w świecie wielozadaniowym, jest ważne, aby pracować mądrzej i doskonalić się w wydajności, po to, by osiągnąć znaczące wyniki. Zwłaszcza, że kobiety i mężczyźni mogą teraz wykonywać swoją pracę niemal z każdego miejsca.”

Badanie, które opracowano na podstawie odpowiedzi 3.417 pracownic, stwierdza również, że kilka innych czynników jest równie ważnych dla pracujących kobiet. W szczególności, kobiety twierdzą, że stosunki panujące w firmie między nimi a szefem oraz innymi współpracownikami, odgrywają ważną rolę w ich ogólnej radości z pracy.

Źródło: LiveScience