fbpx
24 Styczeń, 2020
Warszawa
-0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy czujniki naśladujące skórę pomogą w gojeniu ran?

Naukowcy z Uniwersytetu w Binghamton, State University of New York, opracowali elektronikę inspirowaną skórą. Dostosowuje się ona do skóry, umożliwiając długoterminowe, wysokowydajne monitorowanie ran w czasie rzeczywistym.

 

„Mamy nadzieję, że te czujniki i osiągnięcia inżynieryjne pomogą w rozwoju aplikacji medycznych. Mogą one zapewnić lepsze zrozumienie ilościowe w postępie choroby, pielęgnacji ran, ogólnym stanie zdrowia, monitorowanie sprawności i więcej”, powiedział dr Brown z  Uniwersytetu w Binghamton.

 

Biosensory są urządzeniami analitycznymi, które łączą komponent biologiczny z detektorem fizjochemicznym w celu obserwacji i analizy substancji chemicznej oraz jej reakcji w organizmie. Konwencjonalna technologia bioczujników nadal ma do pokonania pewne ograniczenia. Jest również możliwość ulepszeń, które mają być wprowadzone w celu zwiększenia funkcjonalności bioczujników. Naukowcy z laboratorium Uniwersytetu Binghamton opracowali przypominające skórę, otwarte siatki elektromechaniczne, które są zdolne do monitorowania mleczanu i tlenu na skórze.

 

Naukowcy mają nadzieję stworzyć nowy tryb czujnika, który będzie płynnie spajać się z ciałem użytkownika, aby zmaksymalizować analizę ciała oraz pomóc zrozumieć informacje chemiczne i fizjologiczne.

 

Przyszłe badania będą wykorzystywać tę technologię, aby włączyć więcej biomarkerów i stworzyć jeszcze więcej wielofunkcyjnych czujników, które pomogą w gojeniu się ran. Naukowcy mają nadzieję, że w przyszłości czujniki zostaną tak opracowane by miały możliwość analizy narządów wewnętrznych – aby uzyskać więcej informacji na temat chorób, które wpływają na te narządy i ludzkie ciało.

SC Beauty Magazine