fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy akupunktura pomaga w leczeniu łuszczycy?

Wielu praktyków twierdzi, że akupunktura może pomóc złagodzić objawy łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów. Natomiast co mówią badania?

Akupunktura jest starożytną praktyką polegającą na wbijaniu cienkich igieł w skórę. Ludzie wykorzystywali ją jako uzupełnienie leczenia od tysięcy lat.

Niektóre badania sugerują, że akupunktura może pomóc w łagodzeniu bólu, zarządzaniu stresem, leczeniu układu odpornościowego, i zapalenia. Jednak, naukowcy muszą przeprowadzić więcej badań na dużą skalę, aby to potwierdzić. Naukowcy badali również efekty akupunktury w łuszczycy i łuszczycowym zapaleniu stawów (PsA).

Okazało się, że może ona być skuteczną metodą w leczeniu łuszczycy i łuszczycowego zapalenia skóry. Poza tym igły do akupunktury są cieniutkie, sterylne i jednorazowego użytku więc nie wyrządzają one żadnej szkody na skórze.

Akupunktura może być alternatywą w leczeniu i pomóc utrzymać stan pacjentów pod kontrolą oraz załagodzić stres. Natomiast odwiedzanie lekarza i informowanie go o stosowaniu akupunktury jest wciąż jak najbardziej wskazane.

SC Beauty Magazine