fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy całkowite usunięcie tatuażu jest możliwe?

W Europie około 15 proc. osób ma jakieś tatuaże, z czego o usunięciu ozdobnego wzoru na skórze myśli blisko 50 proc. Ale czy możliwe jest całkowite pozbycie się takiego wszczepionego barwnika?

Osoby, które decydują się na tatuaż powinny mieć świadomość, że zniwelowanie znaku graficznego na ciele, to nie jest prosta sprawa. Niegdyś najpopularniejszą i jednocześnie najtańszą metodą było wcieranie soli do granic bólu, a nawet pojawienia się krwi. Dziś mamy nieco więcej ewentualności. Niezadowoleni z tatuażu mogą zdecydować się na usunięcie chirurgiczne, ale tyczy się to tylko znaków niewielkich gabarytów. Całkiem dobre rezultaty daje również zabieg laserowy

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że aktualnie nie istnieje metoda, która przywróci wygląd skóry do tego sprzed tatuowania. Nigdy kolor, ani faktura skóry nie będzie taka sama, czasami powierzchnia naskórka będzie wyglądała gorzej, czasem lepiej, ale nigdy idealnie.

O czym należy informować klientów, którzy marzą o ozdobieniu swojego ciała tatuażem? Że taki zabieg wiąże się z ewentualnością infekcji wirusowych, grzybiczych oraz bakteryjnych, Nie powinno się zapominać o możliwość zakażenia się HIV, czy brodawczakiem ludzkim – ostrzegają dermatolodzy.

Dlatego tak ważne są jednorazowe igły używane do tatuowania, sterylne rękawiczki, czy wymienialne pojemniki z preparatem do ozdabiania. Ponadto nie można robić tatuażu w obrębie żadnych znamion skórnych, a po wykonaniu znaku okolica skóry powinna być chroniona przed słońcem przez 3 do 6 miesięcy.

Źródło: IAR