fbpx
25 Styczeń, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy dermicydyna ma związek z powstawaniem trądziku odwróconego?

DermIcydyna, czyli antybakteryjny peptyd znajdujący się w ludzkim pocie, może odgrywać rolę w rozwoju trądziku odwróconego.

Trądzik odwrócony jest przewlekłą, nawracającą chorobą zapalną gruczołów potowych, która występuje u 1%-4% ludzi i jest najbardziej rozpowszechniona wśród “młodych dorosłych”. Istnieje kilka zabiegów, które mogą załagodzić objawy, jednak wciąż nie ma na nią lekarstwa.

Do tej pory trądzik odwrócony został słabo poznany, a tradycyjne metody leczenia są rozczarowujące. Jednak, inhibitory TNF alfa wykazały skuteczność w leczeniu.

Przeanalizowano chorobę i okazało się, że dermicydyna wykazała największą zmianę i była znacznie obniżona, pokazuje to, że antybakteryjne peptydy mogą odgrywać ważną rolę w patogenezie choroby.

Dane sugerują, że wiele aspektów biologicznych wciąż nie jest wyjaśnionych, jeśli chodzi o trądzik odwrócony, dlatego przyczyny powstawania zapalenia wciąż wymagają dodatkowych badań. Są one potrzebne, aby w pełni zrozumieć rolę peptydów, w szczególności dermidydyny.

SC Beauty Magazine