fbpx
02 Lipiec, 2020
Warszawa
25 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy istnieje alternatywa dla chirurgii raka skóry?

Ewoluujące technologie pomagają dermatologom nie tylko wykrywać i monitorować raka skóry, ale także leczyć go. Powierzchowna radioterapia (SRT) jest starym podejściem, które ewoluowało w ostatnich latach ze względu na szybko starzejącą się populację.

Dr Nestor, który korzysta z SRT-100 (Sensus Healthcare) mówi, że pacjenci szukają alternatywy dla chirurgii raka skóry i ubezpieczenia, które generalnie obejmuje SRT.

„Skuteczność leczenia za pomocą SRT w leczeniu komórek podstawnokomórkowych i raka płaskonabłonkowego wynoszą około 95%. Nie musisz mieć operacji, więc wiele powikłań powstałych z zabiegów chirurgicznych,takich jak infekcje, są znacznie niższe. Ponieważ nauka jest tak bardzo zaawansowana, niektóre obawy o skutki uboczne z zabiegów radioterapii, są znacznie mniej powszechne. ” mówi Dr Nestor. „Jednym z najlepszych aspektów SRT jest wykonywane go w biurze przez dermatologów. Oceniamy pacjentów i obserwujemy ich. ”

Dr. Nestor, główny autor badania w sprawie stosowania radioterapii w leczeniu nowotworów skóry, uważa, że dermatolodzy powinni używać SRT przede wszystkim u ludzi w podeszłym wieku.
Pacjenci z wielokrotnymi zmianami mogą być również lepszymi kandydatami do SRT niż do wykonania zabiegu chirurgicznego. Ale pacjenci z małym rakiem skóry, który może być łatwo i szybko leczony bądź wycięty nie są odpowiednimi kandydatami na leczenie SRT.

SC Beauty Magazine