fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy istnieje związek pomiędzy trądzikiem różowatym a chorobami zapalnymi?

Istnieje mały, ale znaczący związek między ogólnoustrojowymi chorobami zapalnymi, z których niektóre mogą być potencjalnie poważne, a trądzikiem różowatym.

Największym dowodem na to jest powiązanie między trądzikiem różowatym a chorobami układu krążenia i chorobami zapalenia jelit. Pojawiają się również mniej potwierdzone związki z niektórymi chorobami neurologicznymi, w szczególności chorobą Parkinsona, demencją i chorobą Alzheimera.

Zrozumienie wspólnej przyczyny trądziku różowatego będzie nie tylko pomocą w diagnostyce i leczeniu pacjentów z trądzikiem różowatym. Może mieć również szersze następstwa kliniczne. Jeśli choroba ta wykaże, że posiada wysoką wartość predykcyjną dla rozwoju poszczególnych zaburzeń systemowych, można to odebrać jako znaki ostrzegawcze dla tych warunków.

Biochemiczny identyfikator, unikalny dla trądziku różowatego umożliwiłby dermatologom łatwo i szybko potwierdzić podejrzenie choroby oraz monitorować jej przebieg oraz pomógł naukowcom ocenić potencjał nowych pomysłów na terapie.

Zarówno National Rosacea Society jak i American Acne i Rosacea Society oferują finansowanie badań do dalszego zapoznawania się z funkcjonowaniem trądziku różowatego, aby móc opracować jak najbardziej skuteczne terapie do jego leczenia.

SC Beauty Magazine