fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Masło orzechowe jest obecnie bardzo popularne zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Chociaż jest smaczne, to wielu ludzi zastanawia się jakie są jego korzyści zdrowotne?

Orzeszki ziemne i masło orzechowe zawierają składniki odżywcze, które mogą zwiększyć kondycję serca i poprawić poziom cukru we krwi.
W zależności od tego, w jaki sposób ludzie używają masła orzechowego w diecie, może pomóc im schudnąć, lub dodać paru kilogramów potrzebnych podczas treningu siłowego lub kulturystyki.

Masło orzechowe jest bogate w kalorie i tłuszcz, więc ludzie powinni się nim cieszyć ale z umiarem.

Odżywcze korzyści masła orzechowego

Masło orzechowe zapewnia odpowiednią ilość białka, wraz z niezbędnymi witaminami i minerałami, takimi jak magnez, potas, i cynk.
Jednak, istnieją również wady odżywcze, jeśli ktoś zjada więcej niż zalecaną ilość masła orzechowego.

Każda porcja zawiera 3,05 g tłuszczów nasyconych, który stanowi 23,5 procent maksymalnego zalecanego dziennego spożycia tłuszczów nasyconych dla osób spożywających 2 000 kalorii dziennie. Ludzie powinni dążyć do mniej niż 13 g tłuszczów nasyconych dziennie.

Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania masła orzechowego:

Spożywanie masła orzechowego z umiarem i jako część zdrowej diety może zapewnić następujące korzyści:

  • utrata wagi,
  • pobudzenie serca,
  • kulturystyka (budowa masy ciała i mięśni),
  • kontrolowanie poziomu cukru we krwi,
  • zmniejszenie ryzyka występowania chorób piersi.

Masło orzechowe może być zdrową opcją, gdy ludzie korzystają z niego jako część zrównoważonej diety. Jest bogaty w kilka składników odżywczych, w tym białko i magnez, które mogą pomóc chronić serce i kontrolować poziom cukru we krwi i masę ciała.

SC Beauty Magazine