fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy można całkowicie usunąć rozstępy?

Większość kobiet jest przekonana, że nie da się skutecznie pozbyć urodowego mankamentu, jakim są szpecące skórę rozstępy. Jest to nieprawdą, istnieją nowoczesne formy terapii, umożliwiające całkowite usunięcie defektu – mowa tutaj o metodzie No Strech Marks (frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa).

Rozstępy tworzą się zazwyczaj w okresie intensywnego wzrostu, w trakcie ciąży oraz po przytyciu. Są to nieestetyczne prążki w kolorze czerwonym lub białym. Najczęściej pojawiają się na: brzuchu, udach, piersiach. Rozstępy należą do zmian głęboko umiejscowionych w skórze, stąd taka trudność z ich usunięciem. Do tej pory nie było idealnego środka na ten skórny defekt.

Obecnie z powodzeniem stosuje się zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Terapia odbywa się na zasadzie jednoczesnego nakłuwania i podgrzewania skóry głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł. Takie działanie pozwala na uruchomienie przez skórę procesów naprawczych – tworzy się bardzo dużo nowych komórek, które produkują kolagen, włókna ulegają skręceniu, a także zagęszczeniu, co skutkuje wytworzeniem się między nimi nowych wiązań. Zachodzi stopniowy proces odbudowy skóry. Zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej pobudza skórę dokładnie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, czyli w samym rozstępie a nie wokół niego.

Ważne! Ta forma terapii pozwala na usunięcie nawet całości rozstępów, czego nie da się osiągnąć za pomocą innych metod.

Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Świeże rozstępy małej oraz średniej wielkości da się zlikwidować całkowicie. Jeżeli chodzi o zmiany stare, to poprawa wynosi 50 – 70%. Chcąc uzyskać jak najlepsze skutki, konieczne jest poddanie się serii zabiegów. Możliwe jest całkowite usunięcie dużych i starych rozstępów, jednakże proces może w takich przypadkach trwać rok czasu. Istotne jest, aby pomiędzy zabiegami skóra miała czas na regenerację. Zabiegi wykonuje się średnio, co półtora do dwóch miesięcy.
Ważne! Zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej można stosować na każdą okolicę ciała.

SC Beauty Magazine