fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czy tusz zniknie z rynku kosmetycznego?

Obserwując rynek kosmetyczny można zauważyć, że coraz więcej kobiet nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez nałożenia mascary. Czy jeden z najpopularniejszych produktów kosmetyki kolorowej zniknie z rynku?

W wielu publikacjach poświęconych historii kosmetyki możemy odnależć, ze twórcami tuszu do rzęs byli Chińczycy. Niektóre informują, że pierwszym wynalazcą maskary był Eugene Rimmel, a miksturę udoskonalił Thomas L. Williams, który sporządził mieszaninę z pyłu węglowego  i wazeliny. Był to podarunek dla zakochanej bez wzajemności siostry Mabel. Niebawem po zastosowaniu kosmetyku kobiecie udało się pozyskać względy upragnionego wybranka. Od tamtego momentu tusz do rzęs stał się nieodzownym przyjacielem damskiej torebki.

W dzisiejszych czasach na uwagę zasługują preparaty, które nie tylko regenerują rzęsy, lecz także stymulują ich wzrost. Modne są również zabiegi doklejania oraz przeszczepu (najczęściej w przypadku osób z poparzeniami twarzy). 

Wielu z nas niejednokrotnie zastanawiało się dlaczego rzęsy, tak jak reszta włosów na ciele, stale nie wydłużają się. Zatem jakie procesy zachodzą podczas wzrostu rzęs? Pracownicy z laboratorium L’Oreal w Paryżu, zainteresowani tym zjawiskiem, przez ostatnie trzy lata analizowali skład chemiczny rzęs w porównaniu do reszty włosów na ciele. Jak się okazuje, rzęsy wydłużają się tylko przez pierwsze trzy miesiące swojego życia, potem wypadają, a na ich miejscu wyrastają delikatne, z początku mało widoczne włoski.

Naukowcy wpadli na pomysł, że warto skoncentrować się na wydłużeniu czasu życia rzęs, dzięki czemu optycznie zwiększy się ich gęstość na powiece. Innowacyjną miksturą na porost rzęs jest mieszanina kwasu cytrynowgo, argininy i wąkroty azjatyckiej (Centella asiatica).

– Na głowie od 70 do 80 procent włosów rośnie jednocześnie, na rzęsach – jedynie około 15 procent. Stało się jasne, że zwiększenie czasu rośnięcia rzęs nie tylko je wydłuży, ale także odwlecze moment ich wypadania i tym samym je zagęści – twierdzi dr Patricia Pineau, dyrektor naukowy L’Oreal.

Być może niedługo nie będziemy musiały koncentrować się na wieczornym domywaniu tuszu rzęs.