fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Depilacja bikini – wosk czy pasta cukrowa?

W salonach kosmetycznych do depilacji okolic intymnych najczęściej stosuje się wosk oraz pastę cukrową. Wiele kobiet decyduje się jednak na depilację woskiem, gdyż jest to zabieg sterylny – wosk używany jest jednorazowo, ale ma on też swoje wady.

Przylepia się nie tylko do włosków, ale także i do skóry, po oderwaniu plastra skóra może być bardzo podrażniona. Pasta cukrowa w przeciwieństwie do wosku oblepia tylko włoski, a po zastygnięciu bez problemu odchodzi od skóry, dzięki czemu jej nie podrażnia. W przypadku pasty cukrowej, depilacja może być wykonywana na zimno lub na ciepło. Zimna pasta wyklucza poparzenie czy podrażnienie skóry. Depilacja pastą cukrowa jest mniej bolesnym zabiegiem od depilacji woskiem, ponieważ włoski zrywane są wraz z kierunkiem ich wzrostu. Polecana jest dla osób skłonnych do alergii oraz osób, które mają bardzo wrażliwą skórę, gdyż zawiera naturalne składniki oraz powstrzymuje rozwój bakterii. Podczas każdego zabiegu depilacji bikini należy zawsze pamiętać, aby naciągać skórę w obszarze depilowanego miejsca, skóra będzie mniej podrażniona, a zabieg mniej bolesny. Ważne jest, aby po depilacji bikini przez kilka dni nie korzystać z solarium oraz basenu. W przypadku depilacji woskiem, ten czas jest wydłużony nawet do kilkunastu dni ze względu na podrażnienie skóry.

Aby zabieg depilacji okolic intymnych mógł zostać przeprowadzony włoski muszą mieć długość minimum 0,5-1cm. Stosując pastą cukrową, w ciągu jednego zabiegu jedna porcja pasty może być stosowana kilkukrotnie.

Pozostawiony wosk na skórze, jest ciężki do usunięcia w przeciwieństwie do pasty cukrowej, którą łatwo można zmyć wodą. Podczas depilacji bikini woskiem, może dojść do połamania się włosów u nasady, w tym przypadku istnieje prawdopodobieństwo wrastania się włosów. Pasta cukrowa dzięki temu, że włos wyrywamy w przeciwnym kierunku podczas połamania się włosa, mamy pewność że będzie rósł w tym samym kierunku i nie będzie się wrastał.

Widoczne rozszerzone, popękane naczynka to problem wielu kobiet. Niestety przy większej ingerencji na skórze mogą pękać bardzo szybko. U kobiet z takimi tendencjami nie należy wykonywać zabiegu depilacji woskiem. Nie ma natomiast przeciwskazań na wykonywanie zabiegu depilacji pastą cukrową, gdyż nie jest tak bardzo obciążająca dla skóry.

SC Beauty Magazine